Cok Acil Lutfen

Oske22

Az once veteriner aradi. Kedim daha 9 aylik hic ciftlesmedi . Ama hamile diyor.cok sokum suan lutfen yardim edin

24 CEVAP

mervegck06

çiftleşmediğinden eminseniz başka bir veterinere götürün bence

kedimelsa

Kendiniz bı görün hiç inandırıcı gelmedi bana nasıl oluyor böyle bişey camdan bir kedimi girdi siz evde yokken yada bı şekilde dışarı mi cikardinjz görmeden mi oldu ciftlesmeden nasıl hamile kalsın bı kendiniz görün makinede bebekler görünüyordur belki

kedimelsa

Cok garip bence bı gidin kendiniz bakın ultrason makinesiyle mi oluyor artık neyle oluyorsa ben hiç yasamadim o yüzden bilmiyorum ama gidip bakın yani gözünüzle görün söyleyin veterinere anlatin

kedimelsa

Hem bisey olmaz ne güzel işte yavrular olsun

sekerfare21

Ciftlesmediginden eminseniz veterinerinizi degistirin.
Benim anlamadigim bir diger konu da bu kedi hamile olsa bile anlasilamadigina gore 1 ayliktan daha az bir suredir gebe. Madem karnini acti kedinin icindeki embriyolar kisirlastirmasina engel olmazdi. Tekrar boyle bir ameliyata girecek olmasi cok daha kotu uatelik bir ihtimal icin. Yerinizde olsam veterinerimi degistirir en kisa zamanda da bu kisileri gerekli yerlere sikayet ederim.

kedimelsa

Bağırsak ile rahmi karıştırmış olabilir miymis nasıl bişey bu ya bencede doktorunuzu değiştirin ultrasonda çıkar eğer çıkarsa buraya yazın mrak ettim

sekerfare21

20 gunluk hamile kedi kisirlastirilabilir. O konuda da yanlis soylemis. Benim veterinerim de kisirlastiramayiz demisti ama yapilabiliyormus.
Kisirlastirma riskli bir ameliyat bana sorsaydi kedimin tekrar ameliyat olmasindansa yavrularin alinmasini tercih ederdim ki yavrularin olup olmadigindan emin bile degilsiniz bu konuda. Benim anlamadigim da bu durum. Yani kesin olmayan bebekler icin tekrar narkoz yiyip karninin kesilmesi cok cok sacma.

sekerfare21

Kendi veterinerimi de hic affetmiyorum zaten bu konuda. Kedim kizginliktan evden kactiginda cok uzulmustum buldum veterinere goturdum hamile olabilir kisirlastiramayiz dedi. Daha usta veterinerlerle konustugumda kisirlastirmanin cok daha iyi olacagini soylediler ve kedimin hamilelik, dogum, dogum sonrasi yasadiklarini gorunce hak verdim.

Zeynepalex

Eminsen başka vete götür, kendi kendine hamile kalacak hali yok ya :)

Zeynepalex

Kist tarzı birsey olabilir, zaten sende şüphelenmişsin.
Ciftlesmedigini söyleyince veteriner hic mi şüpheye düsmedi, ona şasıyorum

elif8790

Mila nasıl oldu Özge hanım:) Baska vet e gittiniz mi

Oske22

@elif8790 Biraz daha iyi bugün anestezinin etkisi geçti baya. Ama hâlâ yemek yiyip su içmiyor yarina daha iyi olacak inşallah. Teşekkür ederim ilginiz için :)

Oske22

Amaliyati yapamiyormus hamile olduğu icin

Oske22

Eminim hic evden cikmadi

Oske22

Ultrason yokmus baska veterinere goturucez. Eminim ciftlesme falan olmadi. Hamile olmasi imkansiz yani. Ultrasonda çıkacak her şey. Bir de diyorki ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Yavrular daha 20 günlük falanmis. Ama ortada cifltesme yok.ben kist olduğundan şüpheleniyorum