Ameliyattan Sonra Kendine Gelme Süreci

Oske22

9,5 aylık kedim ameliyat oldu gözleri açık, uyandı 4-5 saattir öyle duruyor sadece. Sesleniyorum bakmıyor dokunuyorum tepki vermiyor. Kolonya koklatti veteriner kafasını çekti sadece. Bu normal değil mi? Hic hareket etmeden yatıyor bu durum ne zamana geçer? Cok endişeliyim veterinere güvenim de bitti zaten ne derse inanasım gelmiyor baska veteriner bulacağım. Şuan boşuna ameliyat oldu ve tekrar olacak :( çok üzgünüm gerçekten yardim

22 CEVAP

Minikmuezza

Kediniz ne ameliyati oldu?

Minikmuezza

Neden tekrar ameliyat olacak?aneztezi fazla gelmis galiba suan nasil ayaga kalkabildimi

Minikmuezza

Profil fotografi su andaki halimi?o kirmiziliklar kanmi?

catguardian

Çok saçma ya madem hiç çiftleşmedi nasıl hamile kedi? Hiç dışarı falan kaçtı mı

Oske22

Yok arkadaşlar oyle bir sey. Veteriner de şaşırdı. Rahminde fındık büyüklüğünde 4 tane sey varmış. Simdi arasitiriyor arkadaşlarına falan soruyor. Ultrasonla bakicaz iyileşince yarasi o zman ortaya çıkacak.

Minikmuezza

Insallah kolaylikla iyilesir bosu bosuna acilmis oldu cok gecmis olsun :( ama veterinerde ayri bir ihmalkar ilk once kediye bi rontgen cekseydi gorurdu bu olayi.benim veteriner rontgen cekmisti ucretsiz bagirsaklari agzina kadar diski dolu demisti

Minikmuezza

Baska bir veterinere danissaniz boyle birsey oldu bebek olsa bebekler operasyonda olmezmiydi diye bir sorsaniz bence durumu baska bir veterineri ariyip sorun o veterinerin her dedigine inanmayin bu saatten sonra hic boyle bir komplikasyon duymamistim

Minikmuezza

Eviniz 1.katmi?hadi ciftlesdi diyelim ciglik atardi illaki duyardiniz ciftlesme bitince

Oske22

Yok cifltesme 3. Kattayiz.

Anonymus552223

Su damlatin gizlerine 15 dkda bir gizleri kurumasin.

Zeynepalex

Önecelikle gecmiş olsun.
Kendisine gelmesi rahat 6 saat sürer, isterseniz ilk önce çantasında tutun, ayaklarını tam hissetmez yurumek ister yalpalayarak düşer, maması ve suyunu yanına götürün.
Cantada kapalı kalması daha güvenli olur, sanırım dişi, dikişini sömmek isteyebilir bizim dişi öyle yapmıştı dikkat edin

Zeynepalex

Açmışken kısırlaştırabilirdi, yazık miniğe..

Mogimo02

Tam kafayi yemelik. Sen 4 sene oku 1 sene intörn ol. Ama bağırsağı ayırt edemeyip rahmi ve yumurtaligi bulama! Üstelik hamileligi de anlama. Ilk haftadan memeleri pembelesiyor karnı sismese bile..

Oske22

Kısırlaştırma

Oske22

Batikon onlar. Kedimi kisirlastircaktim bu sabah vet aradi açmışlar karnini hamile olduğunu görmüş. Biz diyoruz hic cifltesmedi nasıl hamile, o diyor hamile bu kedi. Ama hic ciftlesmedi imkanı yok yani 0. Sonra kapatmak zorunda kaldi yarayi, hamileyken yapamıyormus riskliymis.