Birsey Olur Mu

Ceydayyavuzz

Kapima yavru kedi geldi,ne kadarlik bilmiyorum. Karni cok sis. Evdeki kedim ne yapar bilmiyorum kapinin onunde koydum suan besledim. Sagliksiz olur mu eve almam? Kedimin asilari tam degil suan corona sebebiyle gidemedim. Yardim edin
. Karni neden sis olabilir

12 CEVAP

toffy_the_cat

İç parazit olabilir

lwb

kedinizle bir araya getirmeyin, ona elledikten sonra da ellerinizi yıkayın.

iç parazit, gaz en kötü ihtimal fip olabilir

Zeke

Yavru kedi demişsiniz zaten..okumadan yazanları eleştirip aynısını yaptım :)
40-45 günlük kadar falansa şiş, yumuşak karınlı oluyorlar.
Ama yine de önlem almakta fayda var tabi

AydannD

Yavru olduğu için olabilir, çok belirgin bi rahatsızlık varsa parazit olabilir en kötüsü de fip olabilir her şey olabilir :/

Anonymus552223

Belediyeyi aramayin lutfen. Ne yapacaklar ki aldiklari yerde daha cok hastalik kapacak. 1 hastaligi varsa 10 olcak. Onlar bakmiyor. Umarim gec kalmamisimdir. Barinaklari cozum gormeyin inan suan oldugu yer daha iyi. Yapabiliyorsaniz ic parazit damlasi alip enseye damlatin, yapamiyorsaniz da oylece birakin. Barinakta birkac gun tutup alismadigi baska bir mahalleye geri salacaklar.

Zeke

Gelen kedi bebek mi?
Bebeklerin karnı şiş oluyor genelde

kedimelsa

Herşey olabilir benim kedim 20 günlükken aldım çok zayıftı annesi ölmüştü kendinizi avutmak isterseniz yeni yemek yemiş ondan şiş diyebilirsiniz ama gerçekçi olmak gerekirse bence parazit veya herhangi bir hastalığı var hem kedinizin aşıları tam değil hemde evinizde birbirlerine hastalık bulaştırırlar birinden birini feda etmek zorundasınız madem birine bahçede bakın:(

Ceydayyavuzz

Ellerimi yikadim hemen,kiyafetlerimi degistirdim. Bence kakasi ve cisini yapamadi o yuzden karni bu kadar sis ama bilemiyorum. Belediyeyi aradim almalari icin yavruyu. Keske maddi durumum el versede alsam ama maalesef iki kediye bakacak gucum yok. Isteyen olursa burada yardimci olurum ama :(

Ceydayyavuzz

Uyuyodu en son,simdi gitmis :'( eve alacak durumum yoktu. Bir odada kuşum var,diger odada kedim. Ikisinide riske atamadim. Durumumda yoktu veterinere gidicek. Belediyeye haber vermiştim ama hemen donus yapmıyorlar:(

Ceydayyavuzz

Arkadaşlar, gitti ve daha da gelmedi. Ben 6. Katta oturuyorum. 5. Katta miyavlarken duymuştum. Kendi mi gitti,biri mi aldi (Hiç sanmam son kattayım. Sessizce uyuyordu.) Ya da barinaktan mi geldiler (ki gelseler bildirirlerdi) bilmiyorum. Eve alamadığım için çok üzgünüm. Kalbim acıyor resmen,ağlamak üzereyim. Umarım iyidir ve annesini bulmuştur. Lütfen dua edin :(

Ceydayyavuzz

Ne kendi kedimi,ne kendi kuşumu,ne de kendimi riske atamadım ama umarım ölümüne sebep olmamışımdır.

Carathras

Karnındaki şişlik arkadaşların belirttiği iç parazit riski taşıyor, bu durum yavru bir kedide sonunda ölüme bile gidebilir.
3. kedim sokakta ve yavru iken bağırsaklarından kendi kadar bir kurt çıkmıştı tabi ölmek üzere fark ettik biz bu durumu :/