Ailem Kedimi Bahçede Bakmak İstiyor.

DilaraYzc

Merhaba,
Kedim neredeyse 3 yıldır bizimle yaşıyor, 2 aylıkken sahiplenmiştik. Son bir yıldır ailem kedimi evde bakmak istemiyor çünkü çok fazla tüyü dökülüyor, annem yeni koltuk almak istiyor, kedim tüm perdeleri yırrtı, tuvaleti çok koku yapıyor vb bir sürü şey sıralıyorlar. Ki hayvan bu tüyleri var dökülmesi kadar normali yok. O zaman traş edelim diyorum tüyleri hemen uzuyor ne gerek var diyorlar, para harcamak istemiyorlar.
Bizim bahçemizde bir sürü kedi var, onlara mama veriyorum ve ilgileniyorum onlarla. Bahçemizde yeşillik var, yoldan çok araba geçmiyor. Acaba ilk günler tasma alıp gezdirsem, etrafı görse sonrasında da bahçeye yuva yapsam onun için bu bir çözüm olabilir mi? Sahiplendirmek istemiyorum çünkü çok huysuz bir kedi başkalarına karşı çok agresif davranıyor. Eminim sahiplenen kişi geri vermek isteyecek. Sizce ne yapabilirim? Üniversiteye gideceğim bu yıl, eve çıkarsam eğer kesinlikle yanıma alacağım onu ama yurtta kalırsam yanıma da alamam. Lütfen akıl verin...