Dişi Kedim İdrar Problemi(Yardım)

Gogohera

Merhaba,7.5 aylık dişi kedim sürekli tuvaletine girip çıkıyor bugünden beri.durumu tam kavrayamadım oyun oynuyor zannettim önce baktım çok sık gidip geliyor ve uyumadı da endişelenip gözleme aldım baktım çok az çişini yapıyor ya da hiç yapmıyor.kumunu değiştirdim farklı marka kum koydum değiştirdikten sonra gelip çişini yaptı az birşey bir kısmında hafif pembemsilik farkettim.yemesinde vs bir problem yok ama bu durum beni endişelendirdi açıkçası.acil 7/24 vete gitmem gereken bir durum mu yoksa pazartesi kendi veterinerinemi götüreyim? Kendisi kısır yediği mama pro plan kitten ve pro plan kısırlaştırılmış somonlu karışık.

12 CEVAP

Gogohera

Şimdi nöbetçi vetle görüştüm giyinip çıkıyorum bende endişelendim umarım birşey cikmaz.ilginiz için teşekkürler

Gogohera

Röntgen çekildi bir şey gözükmüyormuş şimdilik,daha rahat idrar yapabilmesi için vitamin ve antibiyotik verildi.mama değişimi tavsiye edildi urinar sistem düzenleyici mama önerildi.kum olabilir dedi veteriner.gelismeleri yazarım tekrar.

Gogohera

Aslında çok su içiyordu bugüne kadar,sebili var zaten gelip gidip içiyor devamlı.haftada 2 gün yaş mama veriyorum malt ve multivitamin de kullanıyorum.bilmiyorum biyerde yanlış yaptık sanırım mama seçiminde vs.
Bugün birden bire ortaya çıkan bir şey ne oldu anlamadım.ilaçlarını kullanınca toparlar umarım en yakın zamanda:/

Oske22

Bence bir sorun var. Kanli idrar gibi duruyor fotoğrafta. Götürün hemen ciddi olabilir.

Gogohera

Bende endişelendim şimdi götürüyorum yanıt için teşekkürler

ZehraBulutt

İdrar yolları enfeksiyonu büyük ihtimalle. Pazartesiyi beklemeden yarın sabah gidin veterinere bence.

Dişilerde kristalleşme çok görülmüyor ama, elinizdeki kitten maöa bitince sadece kısır mamasıyla devam etmenizi öneririm ben gene de.

ZehraBulutt

Şimdi gidiyormuşsunuz vete çok iyi, sonuçtan haberdar edin lütfen.

ZehraBulutt

Geçmiş olsun, tekrarlamaması için kedinizin bol su içtiğinden emin olun. Yaş mama seyrek veriyorsanız sıklaştırın. En önemli sebebi az su içmek bu hastalıkların.

LadyAndCat

Bize de haber verin lütfen...

Geçmiş olsun.

Sizden bağımsız belki konu hakkında araştırma yaparken gören olur diye yazmak istedim.
Sık ama az idrar kedilerde idrar yolları enfeksiyonu belirtisi. Bu sırada acı çeker gibi ses de çıkarabilirler. Çünkü aslında acı çekiyorlar.
Sizde olduğu gibi hafif kanlı idrar da olabilir. Bu tarz durumlarda doğru olan başlık sahibi gibi veterinere gitmektir çünkü ciddi bir şey olabilir.

Gogohera

Bugün kumunu temizlerken çişini rahat yapmış.ama mutsuz ve enerjisi yok benden bile korkuyor sürekli tetikte.

Sabah kot bayoun verdim 1 doz akşam tekrar vereceğim, yarım baytril önce yedirmeye çalıştım yemedi yaş mamasına karıştırdım su kustu biraz.yarin sabah urinary mama alacağım bir süre o mamayı kullanıcaz.gelismeleri yazarım tekrar yanıt verenlere teşekkürler

BalliBadem

Acil gidin kedilerde idrar problemleri ölümcül bile olabiliyor en korktuğum şeylerden biri Allah korusun