Taşıma Çantası

elif8790

Merhaba arkadaşlar, yeni bir taşıma kabı almak istiyorum yolculukta da kullanabileceğimiz, önerdiğiniz marka var mı? Ferplast ın jet 10 adlı ürününü beğendim ama yorumlarda olumsuz yazanlar olmuş, tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum:)

15 CEVAP

fredda

ben de mishathecat'in kullandığının turkuazını kullanıyorum. bence kullanışlı ama benimki taşınırken kabın arkasına oturduğu için ağırlık dengesini sağlayamıyorum kollarım kopuyor.

anjelik123

Bende astronot çanta kullanıyorum kedilerim içine severek girip oturuyorlar kullanışlıda bi çanta ama önü şeffaf olanlardan etrafı öyle daha rahat seyredebiliyorlar. Yolculuğa uygun olup olmadığını bilmiyorum ama

anjelik123

Mishathecat in paylaştığından da var ama kedilerim onda çok miyavlıyor rahat edemiyorlar. @fredda katılıyorum arkaya oturunca denge bozuluyo biraz daha zor oluyo taşıması. En iyisi astronotlar tak sırtına götür oda etrafı seyreder

Siyammm

Arkadaşlar astronot çanta yetişkin bir kedi için dar mı? Fotolarda çok küçük gözüküyor

Ayselgns

Selam .. Astronot çanta kullanıyoruz uzun zamandır. Hem çok pratik hem de sırt çantası olduğu için kollarınız kopmuyor ;) İki çantamız var şeffaf olanda çok tedirginlik yaşıyor fakat diğer kapalı olan dışarıdan camından bakmadığı sürece kimse onu görmediği için kendini daha rahat hissediyor, korkmuyor. Çantanın kenarlarında hava alması için pencereler var. Havaalanı kabul ediyor ve yolculuklarda da kullanabiliyorsunuz. Biz aldığımızda ülkeye yeni gelmişti. Şuan fiyatı çok daha uygun..düşünebilirsiniz.

Janetdm

Adını bilmiyorum ama sırf plastik olanlar var. 8 senedir falan kullanıyorum, şimdi sadece kapının 4 kilidinden biri kırıldı ama diğer 3ü yine tutuyor zaten..
Hepsinin ortalama büyüklükleri aynı, uygun fiyatlı alıp içinde rahat etmesi için yumuşak minder koyabilirsin.

mishathecat

@fredda benim kedim de aynısını yapıyor :d ama genişliği falan süper tam şişkoma göre

elif8790

@mishathecat teşekkür ederim,benimki ayni bundan ama korkuyorum ya düşerse ya açılırsa diye,hem yavru kedilerden birini sahiplendirmek için, hem de sinav için iki yolculuk yapacağım, güvenlikli olsun istiyorum, bu da güvenlidir belki ama içim rahat etsin bi tane daha olsun elimde:)

anjelik123

1,5 yaşındaki kedim gayet sığıyor. 10aylık kedimde içinde yatabiliyor. kimisi küçük duruyor benim aldığım büyük sanırım rahat sığdılar. İnternettekiler de biraz boyut farkı var sanırım.

Lilyycm

@mishathecat acaba boyutları nasıl şu normal standart olanlardan biraz daha küçük mü ?
Uçak yolculuğu yapacağım hem benim taşımam açısından iyi olur diye düşündüm ama kedim 5 aylık için de rahat eder mi
2 buçuk kilodan fazladır

sekerfare21

Plastik olanlarin sorunu, alt bolumleri cok saglam degil esneyebiliyor ve tasirken hareket etmesi kedinin isi zorlastiriyor. Agirligi dengelemek zorunda kaliyorsunuz. Ben de hep daha saglam bir sey aradim ama o kadar cok secenek var ki karar veremiyorum.

mishathecat

@Lilyycm ve @sekerfare21 önerdiğim taşıma çantası boyut olarak büyük (bence) ölçüleri yazıyor zaten linkte. Benim kedim 4.5 kilo, yarısı boş kalıyor çantanın ondan genişlik konusunda sıkıntı yok. Sağlamlığı da gayet iyi plastiği kalın ince değil

sekerfare21

Bende de aynisi var zaten. Benim bahsetmeye calistigim sey boyutundan cok alt bolumundeki plastigin sert olmamasi. Sert olmayinca icindeki kedi de hareketliyse tasimak kolay olmuyor.

elif8790

Ben simdi sipariş ettim,içi geniş 7 kiloya kadar alır dedi satan adam. Ankarada bi petsop,instagramdan takip ettiğim bi sayfaydi,bakalim Nasil bisey gelecek ve yavrum rahat edecek mi? :)
Isteyen olursa numarasini atarim

fredda

benimki hiç miyavlamiyor aksine çok rahat götürüp getiriyorum, kollarımın kopmasını saymazsak tabii. içine kendinize ait olan bir tişört bırakabilirsiniz ben öyle yaptım ve oyuncağını bıraktım. dediğiniz gibi astronot olanlar da kullanışlı duruyor ama hepimizin onu alabilecek bütçesi olduğunu sanmam. bu arada ben benimkini ********dan almıştım...