Kedimin Karnında Beze Tanesi Yardımmm

Ertasfunda

Merhaba,
Kedimin karın kısmında ayaklarina doğru bir şişlik olduğunu fark ettim, bu neden kaynaklanır daha önce başina böyle bir şey gelen var midir? Bezelye tanesi gibi ele gelen bir şey,hayvanlarda da beze olur mu? Yarın vete gideceğiz, ama yarına kadar merak içerisindeyim,

25 CEVAP

Cansumuezza

Korkmayin yarın gösterirsiniz zaten hekime :)

nilayy24

Benim kedimin de tam aşı yerinde oluştu beze. Veteriner aşı dağılmamış masaj yaparak onu dağıtın dedi. Başka yerde olsa şüphelenebilirdik ama tam iğne yeri dedi. Bi baktırmanızda fayda var

Cansumuezza

Korkmaniza gerek yok yağ bezesidir büyük ihtimalle. Küçükken benim kedimdede vardı büyüyünce geçti. Tabi yinede veterinere gösterin.

bademthecatt

Zehra’nın dediği gibi lenf bezleri olabilir bencede çok ciddi birşey olduğunu zannetmiyorum ama yinede götürün

Ertasfunda

Arkadaşlar kedimin karnında ki şişkinlik yağ bezesiymiş,veterinerimiz büyüme vs. Olacak mı dıye her gitmemizde kontrol edecek, bende sızlerle paylaşmak istedm cook rahatladim

Oske22

Sizi korkutmak istemem ama tümör olabilir. Umarım bir şeyi yoktur bebeğinizin. Allah şifa versin. Öğrenince beni de bilgilendirirseniz cok sevinirim

ZehraBulutt

Hemen korkmayın lenf bezi de olabilir. Bezenin tam karşısında da aynısından var mı bakın, sağ ve solda karşılıklı olur lenf bezleri. Dokusu bademciklerinize dışardan dokunduğunuzdaki his gibidir. Enfeksiyon durumlarında şişer lenf bezleri.

Ertasfunda

Zehra hanm siz söylediğinizde şimdi kontrol ettm,sağ da var soldaki de biraz daha yukarıda gibi,

Ertasfunda

Zehra hanım,
Peki eğer enfeksiyonsa nasil bir tedavi izlememiz gerekecek? Bu konuda da bir bilginiz var midir?

ZehraBulutt

Lenf bezidir o zaman bence. Belki de büyüklükleri bile normal ama siz daha önce farketmediğiniz için size büyük geldi. Şimdi ben de kendi kedilerimi kontrol edip yazacağım size.

Cansumuezza

Ve siz büyük ihtimalle kaburgalarinin bitişini beze saniyorsunuz :)) benimde başıma geldi bir kere insallah öyledir:)

Oske22

Umarım öyledir bende merak ettim şimdi

ZehraBulutt

Vücutta enfeksiyona sebep olan birçok hastalık olduğu için tedavi de ona özel olacaktır. En basitinden boğaz enfeksiyonu bile lenf bezlerinin şişmesine sebep olur, bademcik de lenf bezi zaten. Antibiyotik tedavisi uygulanır büyük ihtimalle. Şimdi kendi kedilerime de baktım, elimle biraz bastırarak yokladığımda hissedebiliyorum lenf bezlerini ama direkt elime gelen bir şişlik yok. Eğer ki yumuşak bir bezeyse cansu'nun dediği gibi yağ bezesi de olabilir.

Ertasfunda

Zehra hanm,
Anliyorum yarın akşam durumu paylaşirim,yumuşak gibi geldi bana ama en iyisini hekim bilir,ilginize tesekkr ederm,

anjelik123

Benim kediminde 2-3 ay önce göbeğinde vardı hemen veterinere götürdüm. Beze denildi önemli birşey olmadığını söyledi ve şuanda da yok