Nasıl Sokak Kedisi Sahipleneceğim?

Siyammm

Babamlar bugün sokakta (bizim sokak değil ) bir anne ve 4 yavru görmüş normalde hayvan seviyorlar ama uzaktan , bu anne ve yavruları annemlerin yanına gelmiş koşa koşa fln . Çok hoşlarına gitmiş salam fln almışlar. Videoya göre yavruların 1,5 ay civarı olduğunu düşünüyorum .
Sorum ; bir yavru almak istiyom ama anneden ayïrmak istemiyorum . Sütten kesilince zaten dağılmış olurlar başka sokaklara yine birlikte yaşamazlar ( anne hïrlıyo ya sonra) ne yapayım bir öneriniz varmı?

15 CEVAP

Anonymus552223

Annenin tek yavrusu degilse alin. Zaten sutu yetmemeye baslar. Nirmalde 2 ay emmesi iyi ama sokak kosullarinda 1.5 ay da yeter. Anne daha seyrek ugrar yanlarina yemek bulma derdi var. Bir bogaz azalsin ona da iyi olur

Anonymus552223

Hayir farkinda bile olmaz 4 yavrusu varsa. 45 gunlukten kucukse ayirmayin tabi ama suan mama yiyebilir. Hatta mumkunse biraz arayla digerlerini de ssahiplendirip anneyi kisirlastiri benim tavsiyem her zaman bu olur.

Anonymus552223

Ev ortaminda olsalar tamam. Ama suan anne kendini doyuracak, sut yapacak bi de buldugu gidalardan bebeklere goturuyorlar 40 gunden sonra ek gida veriyorlar. Yani isi cok zor.

Anonymus552223

Sokakta yasama sansi daha dusuk diye dedim bir de dişi secin sokakta doguracak bir disi azalsin

Siyammm

Bende söyledim niye verdiniz salam diye :).
Anne yavrudan ayrılırmı (erken) olayını sizce eve nasıl açıklıyım?
Anne sütünü tam almasına gerek yok diyorsunuz galiba?

Anonymus552223

Siz ayirmasaniz 10 gun sonra kendi yavastan ayirmaya baslayacak zaten. Cok kucuk de degil. Yeterince emmis bu saatten sonra sadece emmek yetmez. Evde bakilanlardan 40 50 gunden sonra ek gida vermeyince doymuyorlar. Onlar da doymayacak. Bunu soyleyin. En azindan anne digerlerine daha kolay bakar deyin. Ve gercekten farketmiyorlar 1 tane eksildigini

NSukun

Bir buçuk ay civariysa anneyi yavru kedi mamasiyla besleyin bir kaç gün hem yavrularına daha iyi baksın hem yemek bulduğu bir yer olduğu için yavruları taşımasın bir hafta sonra falan alın birini evde biri iki hafta da kedi süt tozuyla beslerseniz olur biter. Salam sosis vermeyin ayrıca

ygiz_mrtt

1,5 aylık yavru bir kedi ebat olarak ne kadardır bilemem ama sokaklarda ki zor şartlarda annenin 1 tane de olsa yavrularının birtanesine yaşama fırsatı veriyorsunuz, dilleri yok belki ama gerçekten minnet duyardı. Küçükse kediler için olan toz sütler ile, büyük ise de yumuşatılmış mama ve ya yaş mama ile besleyebilirsiniz.

Siyammm

Maalesef anneyi kısırlaştırır ak bütçem yok çünkü zaten yeni kediye 350 gibi bir rakam ayırdım maması kumu (15 kg mama alıcam) asılarda ailem yardım edicek . Kediyle aileme yük olmak istemiyorum. Kısırlaştırma parasını biriktirerek hazırlamayı düşünüyorum.
Epiglottis yavru beslenemez diye karşı çıkmıyorlar hani annesini yavrusundam nasïl ayırırız gibisinden buna bı açıklama yapmalıyım

Siyammm

@yağız normalde şuan yeni kedi düşüncemiz yoktu anneme biraz duygusal baskı yaptım o çok sevimli kedileri yarın araba ezer hastalanır diye öyle biraz ısındılar :). Yavrular bence 1,5 tan küçük değil çünkü paytak yürümüyorlar

Siyammm

Maşallah ailem çok vicdanlı geri yaşayamïcağınï bildiklerinden aldıktan sonra sokağa salma durumu olmaz. En çekingen zayïf olanla daha iyi bağ kurarım diye mi dediniz yoksa sağlıklı büyüsün diyemi

Siyammm

@epiglottis 4 yavru var . Ama evdekiler yavru anneden ayrılïrmı diyor benimde fikrim biraz öyle sizce yanlış olmazmı?

Siyammm

Peki söyliyeceğim peki doğru yavruyu nasıl seçeceğim karın doyurma derdinde oldukları için sevgi gösterme fırsatları olmamış . 5-10 dk izlemem mı gerekiyor yanıma gelen yavruyu mu alıcam

Anonymus552223

Dediginiz dogru 4 yavrudan kaçi kışi gorebilecek? Pisman olurlar sonra. Ama yine de kendileri karar versinler sonra sokaga salinmaz.

Anonymus552223

En cekingen en zayif olani alin