Lütfen Cevap Verin..

miyav28

Merhaba 65 günlük bir kedim var sürekli bizi emiyor sabah 5 , 6 gibi beni emerek uyandırıyor hatta son günlerde emmeden uyumuyor bile. Sizce izin vermelimiyim emmesine yoksa vermemeliyim? izin verirsem alışır diye korkuyorum... ve ne zaman geçer? cevaplarsanız sevinirim...

11 CEVAP

miyav28

Yani işte karnımı , koltuk altımı sıkıştırdıgım zaman sıkışık yere girip yoğurma hareketi yapıp emiyor bildiniğiz ve annesinden ayrılalı 1 hafta oldu dün...

kedimelsa

Ya kuurrban olurum izin verin bence sizi annesi saniyor bı sure sonra geçer ve keşke emmeye devam etse dersiniz çünkü isirmalar basllar

iidyl

emiyor derken? tam olarak nasıl, nerenizi?

iidyl

oy kıyamam ben ona.. annesinden süt emerken mi ayırdınız? keşke sütten kesildikten sonra alsaydınız. sizi annesi gibi gördüğünü gösteriyor bu, kafanıza pek takmayın. çok tatlı ve masum bir hareket hatta bence :')

judgement

peki sadece size mi takıyor? onla alakalı birşeydr belki

miyav28

Yani izin vermelimiyim? izin verirsem alışır , büyüncede yapar diye korkuyoruz :/ kedileri olan bir tanıdığımız izin vermeyin dedi yaptığının yanlış olduğu anlar falan dedi kafam karıştı :'/

uzumkitty

benim kedim Üzüm de bana yapıyordu aynısını :D annesini aramıştık ama bulamadık maalesef. arada izin veriyordum.şuan unuttu emmeyi
yani maximum 2 haftaya unutur emmeyi bırakır. yani izin verin sorun olmaz içgüdülerine göre annesi sanıyor zaten

NSukun

Bizimkilerde de yapıyordu bir yaşından sonra azaliyor ama hâlâ ara ara yapmak istiyorlar özellikle uykuya dalacak zaman bence izin verin tırnaklarını batirmiyorsa

miyav28

uzumkitty - cevabınız için sağolun , inşallah unutur bir an önce çünkü gerçekten içim parçalanıyor izin vermeyince küsüyor, dar yerlere gidip ( heralde annesinin sıcaklığını arıyor ) uyuyor :'((

FridaDora

Benim kedim de 66 günlük ve annesi attığı için aldım. Aynı şekilde boynumu, kulağımı, yanağımı emmeye çalıştı 3 kez müsade ettim ama çok şiddetli vakumladığı için bnm canım yandı. Şimdi müsade etmiyorum onun yerine burnunu, başını öpüyorum, boynunu, kafasını heryerini bol bol okşayıp seviyorum. Yani ben pek hoşlanmadım bu emme hareketinden o yüzden müsade etmiyorum 2 haftadır unutmuştu bugün tekrar yapmak istedi kalp hizama yatırıp okşadı bol bol uyudu. Zaten genelde öyle uyutuyorum. Bir diğer yandan abimin kedisi 1yaşına dolacak o hala battaniye emiyor arada. Yani geçip geçmeyeceği belirsiz birşey. Tavsiyem ona şefkat sevgi göstereceğiniz özel bir sevme şekliniz olsun ve buna alışsın aynı huzuru hissedecektir, bnm kedim kalp sesimi duyarak yatırınca okşadıkça grrrrrlama sesi yükseliyor, ben de anlıyorum ki çok memnun oluyor. Hatta çoğu gece yatağından kalkıp bnm yatağıma zıplamaya çalışıyor ben de reddetmeden hemen alıp seviyorum, yarım saat kadar öyle grrlayıp uyuyor sonra tekrar kendi yatağına dönüp devam ediyor. :) biraz uzun oldu paylaşmak istedim, umarım faydalı olur :)

lwb

2 yaşındaki kedim annesiz büyüdü hala daha ellerimi emer, ben izin veriyorum. psikolojik açıdan da rahatlatır bence.