Mama Yemiyor Yardım Edin

Siyammm

Arkadaşlar elhamdülillah bugün kedimi sahiplendim
Tavsiyeniz üzere dışı aldım kardeşleri arasındaki en oyuncu yavruydu . Eve geldi bize çok iyi adapte oldu. Su içti tuvaletini kuma yaptı ama mama yemiyor! Endişelendim biraz et verdim 2 parça çok beğendi galiba onları yedi ama hiç mama yemedi 6-7 saat oldu eve geleli niye yemiyor acıkmadımı acaba yoksa beğenmedimi mamayı.

16 CEVAP

TATA4242

Yememesinin sebepleri;
Eve yeni geldiği için
Mamayı beğenmediği için
Kuru mama ile henüz tanışmamış olabileceği için
Veya mama boyutu büyük geliyordur gibi sebepleri olabilir.
Yeni mama gelene kadar, Yaş mama ile kuru mamayı beraber verin.

yusufsaygin2

İlk gün olduğu için böyle anormal davranışlar oldukça normaldir.. :') Kedinizi gözlemlemeye devam edin.

Siyammm

Yusufsaygın hiç yiyip içmedi veya çekingen değilki sadece mamasını yemiyor onun dışında verdiğim eti yedi bol bol oyun oynadık.

Oske22

Yas mama verdiniz mi? Belki mamayi sevmemiştir yada alışık değildir kuruya. Yasla karıştırıp verebilirsiniz bir süre. Olmazsa etle de deneyebilirsiniz

Oske22

Göbüşünü yerim onun :D

Siyammm

Teşekkür ederiz :)
Bonacibo yavru yaş maması sipariş ettim en az %30 tavuk vardı . Ama henüz gelmedi malesef. Yinede acıkınca yemezmi

Oske22

Yoğurt, yumurta tarzı bir sey verebilirsiniz bugünlük. Beğenmemişse yemeyebilir kediden kediye değişiklik gösterir. Biraz aç kalınca yiyen de var inat edip yemeyen de.

Oske22

Tavuk yiyorsa ondan da haşlayabilirsiniz mama gelene kadar. Gelince de ikisini karıştırıp yavasca alıştırırsiniz

Merve203

Merhaba. Benim kedim de ilk geldiğinde hic yememisti hatta o kadar açti ki surekli uyuyordu. Tavuk haşladım kucuk parcalara boldum elimle. O onun istahini acti. Sonrasinda o tavuk parcalarindan biraz biraz kuru mamaya koydum. Alisti bir sure sonra

nhazalsahin

Benim kedim de ilk geldiğinde hiç yemek yememişti ne tavuk ne konserve mama 40 çeşit şey denedik annesiyle beraberken sürekli mama götürüyordum yani dışarıdan da biliyordu beni hatta eve geldiğinde de hiç yanımdan ayrılmamıştı ama bir 10 gün sonra anlayacaksınız aslında ilk günlerde ne kadar çekingen olduklarını :) hayırlı olsun

nhazalsahin

Bir de yavru kedilerin lezzet dağarcığı çok dar olur yani sebep mamayı beğenmemiş olması olamaz sadece çekingenlik bir kaç gün içinde çok daha iyi olacaktır

ZehraBulutt

Çok tatlı bir şey bu maşallah :)
Kuru mamaya alışık olmadığı için yemiyordur belki, mamayı beğenmemiş olma ihtimali de yüksek. Yaş mamayla karıştırarak alıştırabilirsiniz yeni mamasını da beğenmezse.

Hangi kuru mamayı kullanıyorsunuz? Bir kaç gün kuru mama ile yaş mamayı karıştırarak devam edin belki de dediğiniz gibi kuru mamasını beğenmemiş olabilir seçici bir kedi ise

Siyammm

Teşekkür ederim şuan geçici mamasï mito . Ben mystic sipariş ettim bide yaş mama alıcam yine internetten

alabalik32

45 gunluktu bizde sahiplendigimizde. Ne su iciyordu ne de mama yiyiyordu. Kenarda kosede saklanip duruyordu. Avucumuzun iciyle agzina denk getiricez diye ugrasiyorduk. Enjektorle su veriyorduk hic su icmiyordu. 15 gun sonra canavar oldu masallah :)) Kuru mamayi hafifce islatarakta verebilirsiniz. Arada da yas mama verirsiniz.