Yavru Kedide Mantar Ve İshal

pirilthecat

merhabalar, umarım görenler ve bilgisi olanlar soruyla ilgilenir.

sokaktan kurtarılmış, melek gibi çok uslu bir çocuğu sahiplendim. ilk günü veterinere götürdüm çünkü yaraları vardı ve ben ne olduğunu anlayamadım. anneannem tahmin etmişti, mantarmış. vücudunun 8-9 yerinde açılmalar var. kedim 1 haftadır benimle. her yara için farklı bir batikonlu pamukla temizleyip veterinerin verdiği exelderm isimli kremi sürüyorum. çok belirgin bir fark göremiyorum, çocuk da kaşınıyor ve rahatsız.

dün de ishal oldu. yemeğinde herhangi bir değişiklik yok (********* ciğer yaş mama ile karıştırılmış royal canin kitten kuru mama kullanıyoruz, evsel gıda tüketmiyor). pıt pıt kakasını bırakmak zorunda kalmış çocukcağız. odayı güzelce temizleyip bol bol şırıngayla su içiyorum, elimden mamasını yiyor. kakasının kıvamı daha iyi gibi ama cuma günü veterinere gidene kadar alternatif bir çözüm öneriniz olursa çok çok sevinirim.

vitaminli tüplerden (gimcat marka) hoşlanmıyor. ödül mamasıyla hiç ilgilenmedi. ıslatılmış yaş mama ve ıslak mama yiyor. ishal olmadan önce suyunu da hemen mama sonrası içerdi ama şimdi maalesef içmiyor ve ishal olduğu için dediğim gibi enjektörle ağzına yavaş yavaş sıkıyorum.

2 aylık bu çocuk. kendi kedisinde mantar ve ishal gözlemlemiş, kedisi iyileşmiş birileri ya da buraya kadar okuyup yardımcı olmak isteyen kim olursa çok çok mutlu eder bizi.