Felicia Kedi Maması

DidemCan

Kedim Yaş mama yiyyormuş normalde ama kuru mamaya geçebilirsiniz dediler. Bizde acaleyle pet shoptan felicia kitten yavru kedi maması aldık azıcık. İyi bir mama mı??

28 CEVAP

fatih1205

Felicia gayet iyi bir mama. Bazen düşünüyorum burada yorum yapanlar pahalı markalardan komisyon mu alıyor. Ayrıca mamanın iyi be ya kötü olanını kedi anlıyor zevkler tartışılmaz kimisi whiskas sever kimisi royal canin.

Sutunannesi

İyi bir mama, mama hakkında olumsuz bir yorum okumadım. Üstelik kediniz severek yiyorsa ve hiçbir sağlık sorunu oluşmadıysa kesinlikle değiştirmeyin devam edin. Ben kedim yavruyken proplan kullanıyordum burda iyi bir mama olmadığını okudum ve iyi mama olarak nitelendirilen acana aldım ama resmen kullandığımız süre boyunca hayatım karardı. 2 kez kedimi kaybetme noktasına geldik 3.hastalığında mamadan olduğunu düşünmeye başlayarak hemen mama değiştirdik şimdi Sanabelle sensetive kullanıyoruz. Yani her mama iyi gelmez. Eğer kullandığınız mama iyi geliyorsa kedinizde severek yiyorsa daha iyisi veya daha kötüsü diye düşünmeden devam edin derim. Yaşadım ve kötü tecrübe ettim. Ama şu anlaşılmasın acana kötü bir mamadır demedim sadece daha iyi mama derken yaşadığım tecrübeleri anlattım oysa proplanda tek bir sağlık sorunu bile yaşamamışken. İşin özü dediğim gibi her mama her kediye iyi gelmez iyi geliyorsa da o mamayı bırakmamak gerekir. Uzun ömürlü olsun :)

Reyyanhan

Hamburger çok seviyorum sizce faydalı mj ;) ,keşke promosyon verseler. Ama şöyle anlatayım. Bazı mamalar da içerikler türevleri diye açıklık getirir konuya . Yani net bilgi yoktur. Net olmaması kafada soru işareti yaratır. Evet felicia içerik bakımından fena değil . Ama mükemmel de degil..yani yarını belli değil. İleride operasyonlar a para verip kedinin de canı yanmasından sa iyi bir mama en hayırlısı :) hem dalıp yemedikleri icjn uzun süre de gidiyor

Reyyanhan

İçeriği güzel. Pahalı olan Royal den bile iyi. Taurin miktarı 2600 . Ucuzlarin içinde n en iyisi o.

gizemesersoy

Merhaba, uzun araştırmalar sonucu matisse kullanmaya karar verdim. Matisse kısırlaştırılmış somonlu kullanıyorum. Fiyat olarak çok iyi, ND'nin firması farmina üretiyor ve hayvan deneyleri yapmayan bir firma. İçerik olarak ise proplan Royal canın veya herhangi gibi bir somonlu kısır mamadan daha iyi. İçeriğine göre fiyatı çok çok uygun.

pongul

felicia mamanın somonlu kısır kedi maması da varmış, balıklı sterilized mama bulmak zor olduğundan bir inceleyeyim. acaba doğal koruyucularla mı korunuyor sitesinde bulamadım açıklama

Montana35

Ben kedime 2 sene royal canin ve proplan marka mamaları alıp veriyordum ancak fiyatları kavşaktaki et fiyatlarıyla yarışır hale gelince veterinerlere danışarak Felicia sterilised kullanmaya başladım ve gayet keyifle yiyor biraz tüğ sorunu vardı o sorunuda baya bi azalttı diyebilirim sanırım hypoalerjenic olması ve az tahıllı olmasının yanında ıçine baya bi degisik faydalı icerikler koymuşlar denemenizi tavsiye ederim ben memnunum şahsen.

Luckyssss

Taurin miktarı yüksek olsa gerek onda

Havanese_Siri

Çok iyi değil ama kötü de değil, kullanabilirsiniz.

Havanese_Siri

evet edin

Havanese_Siri

tabi acana orijen gibi mamalara durumunuz yeterliyse bu paket bittikten sonra daha iyi bir mamaya geçebilirsiniz ama royal canin hills proplan gibi markalara nazaran çok daha kaliteli felicia

DidemCan

Yani uygun fiyatlı hem eğer iyi bir mamaysa da değiştirmeme gerek yok :) teşekkürlerr

Yani çok iyi bir mama olduğu söylenemez yukarıda belirtildiği gibi daha iyi mamalar var. Ama yukarıdakilere nazaran uygun fiyatlı bir mama almayı düşünüyorsanız Golosi alın derim Fiyat performans açısından gayet başarılı bir mama.

Alaracatlover

Ben feliciayı kullanıyorum kedim için o ve bende gayet memnunuz. Ayrıca Acana marka kanserojen madde içeriyor asla almam! Ve tavsiyede etmem Hills de eskiden içeriği mükemmel şimdi ise karombole demem o ki Felicia kullanıyorsanız devam edin fakat durumunuz uygunsa N&D yide deneyim derim

catdog1

uzun yıllar kedilerime proplan kısır somonlu kullandım ama değiştirmeye karar vermiştim, kedilerim seçici olduğu için bir kaç mama denedim (n&d,proline, la vital )

şimdi ise sadece felicia kısır somonlu kullanmaya başladım ve şikayetim olmadı.
Tavsiye ederim
Ayrıca belirtmek isterim ki burda ki bazı yorumlar ilginç geliyor. Acana ve origin gibi mamaları felicia yada bunun dışında pro plan gibi mamalarla kıyaslamak çok doğru değil, çünkü bu iki mama daha üst segment mama, hem fiyat olarak hem de içerik olarak bazı yorumlarda mamaları kıyaslarken bunu göz önünde bulundurmakta fayda var
saygılar