Kedim De Kepeklenme.

Reyyanhan

Arkadaşlar . Bugün kedimi toz pudra ile yıkayip taradım. Tararken kepeklenmeler gördüm . Kepekmidir pudra nin etkisimidir. Anlayamadım. Mama m orijien . Gimcatin maltini vitaminini beauty paste sını baby paste sini . Kalsiyum tabletini. Kısacası bütün vitamin ürünlerini kullanıyorum . Hergün kumun u temizliyorum ve haftada 1 tamamen değiştiriyorum . Sizce pudra nin kalintisidir dimi. Pudra dir o. Mantar falan değildir dimi.. değildir ya . Değildir dimi . Cildiricam

17 CEVAP

patili

1.Ya multivitaminini kullanın gimpetin veya baby paste ını. 2sini birlikte kullanmayın. beauty paste zaten fazlalık. kullanmayın. bu ürünleri sıraya koyup kullanın. hergün vermeyin bi kere. malt hergün 3 cm, gün aşırı 5 cm verilmeli.
baby paste zaten içinde kalsiyum olan ve beauty paste-multivitamin paste bu 2sinin içeriklerini aşağı yukarı barındıran bir macun. extrs kalsiyum tabletini de kullanmayın lütfen. ileride bunları kullanmanız gereken daha önemli dönemler olucak ve kediniz o dönemde bunlara ihtiyaç duyucak. Şuanki mamasında zsten herşey fazlasıyla var. Sadece baby paste verin. her gün 3 , 4 cm kadar.
Aşırı protein veya vitamin yüklemelerinde ciltte kepeklenme görülür. bizim kızda da oluyor. öyle durumlarda daha hafif bir mamayla kediyi rahatlatmak ve macunları azaltmak gerekiyor. tavsiyem bir hafta boyunca haftada 2 kez baby paste verin. sonraki haftalar dediğim gbi gün aşırı veya hergün çok az sadece malt ve baby olanından verirsiniz.
2.si de kediler için pudra -tıpkı insanlarda oldugu gibi- kanserojen bir madde. bebekler için yetişkinler için ve dolayısıyla evcillerimiz için de zararlı. kuru şampuan veya pudra kedileri için gereksiz 2 ürün. Kendilerini temizliyorlar zaten. Kozmetik ürünleri lütfen kullanmayalım onlarda.

patili

yok canım mantar değil. mantar olan bölgede tüy dökülür o bölge kelleşir ve kızarıklık, yara üstü kabuk baglama gibi durumlae olur. bir diğer çeşidi de çenedeki siyah noktalardır. göz kenarlrında bıyıklarda vs cıkar. seninki protein ve vitamin yüklemesinden kaynaklı. maması xok kaliteli. bu kadar macun tablet vs dediğim gibi kullanma. kes hepsini. sadece malt ve diğerlerinden tek birini kullan.

ursaminor

1,5 senedir kepeklenme devam etseydi Reyyancım kendini asardı herhalde :D

Havanese_Siri

vet pudra satıyorsa demesi normal

Reyyanhan

Küfür edicem vete ama elit kişiliğime yakıştıramıyorum :) kedim sağlıklı olsun diye çabalarken şu halime bak ; (

Kedisevercat

merak etme mantar değil

Kedisevercat

fotoğrafını atabilir misiniz ve mantar değildir

Reyyanhan

Foto da belli olmuyo ki.. küçük küçük beyaz toz lar.

Kedisevercat

hımm o mantar değildir.

Kedisevercat

bir de nerde oturuyorsunuz?

Kedisevercat

pazar günü sizin yakınınızda olan açık vetlere bakıcam da

Havanese_Siri

tanecikleri un gibi inceyse kepek değildir

Reyyanhan

Un gibi değil . Kepek gibi . Şımarık uslu durmuyo ki bakayım güzelce .

Reyyanhan

Aaaa. Vet haftada 1 bu pudra ile yıka dedi. :/

Reyyanhan

Patili mantar değildir dimi .