Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

İlan Yayında Değil

İlan, dostumuz henüz yuva bulamadan yayından kaldırıldı. Umarız her şey yolundadır.

ACININ EN BÜYÜĞÜNÜ YAŞAYIP YİNE DE BÖYLE GÜZEL GÜLEN EVLAT GÖRDÜNÜZ MÜ?

Sen de yardım et:   Paylaş   Tweet'le

ACININ EN BÜYÜĞÜNÜ YAŞAYIP YİNE DE BÖYLE GÜZEL GÜLEN EVLAT GÖRDÜNÜZ MÜ? fotoğraf

BARINAKTAN KURTARILAN BELLA'NIN HİKAYESİNİ OKUR MUSUNUZ?

Bella,2 yaşında,dişi,kısır bir evlat..Aşıları,veteriner kontrolleri tam,karnesi mevcut..

Onun hikayesi sahibi bildiği insanlar tarafından barınağa terkedilmesi ile başlamış..Neler olduğunu anlamadan o ıslak taş zeminde parmaklıklar ardında bulmuş kendini..Önce beklemiş sahibini,belki geri gelecek diye sonra gün gün sönmeye başlamıs gözlerindeki ışık ve günlerce durmadan ağlamış..

Ve bir gün tesadüfen oraya giden bir okul yetkilisi bu çocuğun ağlamalarını duyup,dayanamayıp okulda bakılabilmesi için sahiplenmiş garibi..Oradan çıkmanın sevinci ile kendini yerde yere atıp,sevgi gösterileri yapan bu mazlumun mutluluğu kısa sürmüş malesef..Okul civarında kedilerin olması ve bu kızında kediler ile anlaşamıyor olmasından dolayı okul yönetimi ilgilenemeyeceklerini bildirerek yine barınak kafesine göndermişler masum evladı

ve tabiki yine feryat figan,kesilmeyen ağlamalar,yemekten vazgeçmesi ve en son ölüme yatmışken bizim yolumuz kesişti bu kızla..Barınak gönüllüsü arkadaşımın sayesinde haberim oldu tüm yaşadıklarından ve artık kafeste ölüme yattığından..

Kafesine yaklaşıp sadece seslendim ona..O ilk göz göze gelişimizi asla unutamam..Ağlamaktan kan kırmızısı olan gözlerini hiç kırpmadan baktı bana..Üzgün,kırgın,mutsuz o bir çift gözde gördüm vazgeçmişliğini..

Şimdi değil,bugün değil, burada değil sevgiyi sonuna kadar yaşayıp,yaşlı bir kız olup gerçek ailenin yanında huzurla gideceksin eğer bir gün veda edersen dedim gözlerine bakıp..ve Ona hakettiği yuvasını bulabilmek adına o gün söz verdim..

Hemen oradan çıkarıp önce veteriner kliniğine aldım..Bakımları,tetkikleri herşeyi yapıldı,herhangi bir sağlık sorunuda şükürler olsun ki çıkmadı..

Ardından geçici yuvaya yerleştirdim ve yavaş yavaş kendini bulmaya,neşeli bir çocuk haline gelmeye başladı buarada aşı takvimide tamamlandı.

O görüp görebileceğiniz en sosyal,en sevgi dolu evlatlardan biri.İnsanlarla,çocuklarla,diğer köpeklerle uyumu inanılmaz güzel..SADECE KEDİLERİ ASLA SEVMİYOR..

Peki siz söyleyin.. Bu kız mutluluğu en çok hakeden mazlumlardan biri değil mi.. Oradan oraya itilen kakılan en sonundada kafese tıkılıp kaderine terkedilen bu kız sevgiden deliye döneceği,yaralarının sarılacağı , belkide şimdiye kadar hiç okşanmayan başının öpücüklere boğulacağı,evlat bilineceği bir aileyi haketmiyor mu?

ONUN MELEĞİ SİZ OLUR MUSUNUZ?

25 YAŞ ÜZERİ,İSTANBUL İÇİ,DÜZENİ OTURMUŞ,TECRÜBELİ AİLELERE SAHİPLENDİRME YAPILACAKTIR..

İSTANBUL/ETİLER

ÜCRETSİZ SAHİPLENDİRME İLANIDIR..

AŞI,MAMA,VETERİNER VS. HİÇBİR ÜCRET TALEP EDİLMEMEKTEDİR..

YORUMLAR


Tarih
26.02.2020
Adı
BELLA
Şehir
İstanbul
Yaş
Genç (6 Aylık - 2 Yaş)
Boyut
Orta Boy
Cinsiyet
Dişi
Kimden
Geçiçi Evinden

BENZER İLANLAR