HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 85.963 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Kedi Sahiplenme İlanları

Türkiye’nin dört bir yanından hayvan severlerin buluştuğu Petlebi.com’un Yuva Arayanlar kategorisinde binlerce kedi ilanı bulabilirsiniz. Ücretsiz kedi ilanları içerisinden şehir, ırk, yaş, cinsiyet gibi filtreleme seçeneklerini değerlendirerek uzun yıllar devam edecek bir dostluğa ilk adımı atabilirsiniz. Yalnızca kedi sahiplenmek için değil kedi sahiplendirme ilanı verme noktasında da geniş ağımızın faydalarını görebilirsiniz.

Petlebi.com’da kedi ilanı verme süreci oldukça hızlı ilerler. “Kedi ilanları” kategorisine geldiğinizde “Kedi Sahiplendirme İlanı Ver” butonuna tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada kedi ilanı verme için gerekli şartlar hakkında detaylı bir bilgilendirmeyi bulabilirsiniz. Sadece ücretsiz kedi ilanları verilebilen bu sayfada ilk adım sahiplendirme ilanınızı hangi evcil için vereceğinizi belirlemektir. “Kedi” seçimi yapıp devam ettiğinizde kedi ilan detaylarına geçiş yapabilirsiniz. Kedi sahiplendirme ilanları detay kısmında sahiplendirmeye konu olan kedinin varsa adı, yaşı, cinsiyeti ve boyutu hakkında seçim yapmalısınız. Akabinde ilan bilgileri kısmını doldurabilirsiniz. Bu aşamada ilan başlığını doldurmalı ve kedi ilan açıklamasını da mümkün olduğunca detaylandırmalısınız. Bu bölümde kedinizin nerede yaşadığı, sahip olduğu karakter özellikleri, eğitimli olup olmadığı, kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığı gibi sahiplendirme kararını etkileyebilecek unsurlara değinerek kedi sahiplendirme ilanının en kısa sürede keşfedilmesini sağlayabilirsiniz. Son aşamada ise kedi sahiplenmek isteyenlerin size ulaşabileceği iletişim bilgilerini girerek ve fotoğraf ekleyerek ilanınızı tamamlayabilirsiniz.

Petlebi.com’da yayımlanan kedi sahiplendirme ilanları arasından seçim yaparak kedi sahiplenmek istiyorsanız tek yapmanız gereken filtreleme seçeneklerini talepleriniz doğrultusunda belirlemek olacaktır. Kedi sahiplenmek istiyorsanız “Yuva Arayanlar” bölümüne girdiğinizde filtrelemeleri görüntüleyebilirsiniz. Bu bölümde şehir, ırk, yaş, cinsiyet gibi temel kriterleri girebilir; arama sonuçları doğrultusunda çıkan kedi ilanları arasından detayları görüntüleyerek seçim yapabilirsiniz. Sahiplenmek istediğiniz dostu bulduğunuzda ilan sahibi ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Petlebi.com yalnızca kedi sahiplendirme ilanı verme veya sahiplenmek için kedi arıyorum diyenlerin hayatını kolaylaştırma süreçlerinde, sahipsiz kedi nüfusunun azaltılmasına aracılık eden bir platformdur. Dolayısıyla incelediğiniz kedi ilanları sonrası sahiplenme süreci ile ilgili detayları ilan sahipleri ile görüşmeniz gerekir.

Kedi İlanı Verme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi sahiplendirme ilanı vermek dostlarımızın sahiplendirilme ihtimali üzerinde oldukça etkilidir. Sahiplendirmeye konu olan kedinin tamamlanan aşıları varsa belirtmeniz ve özel bir sağlık durumu olduğu takdirde ise detayları anlatmanız faydalı olacaktır. Tüm bilgilerin ve eklenen fotoğrafların gerçek olduğundan emin olmalı ve kedilerin sahiplendirme sonrası sıcak bir yuva bulması için kontrol mekanizmasını güçlendiren ek taleplerde bulunmalısınız. Evcilin sahiplendirildikten sonra nasıl bir ortamda yaşayacağı, evde başka evcil olup olmadığı, kişilerin daha önce evcil bakıp bakmadığı, sahiplendirilen dostun ziyaretine izin verilip verilmediği gibi detayları belirtmeniz büyük bir farkındalık sağlayacaktır. Böylece sahiplenme kararlarının uzun soluklu olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Sahipsiz kedi nüfusunun azaltılması adına verdiğiniz kedi ilanları ile ilgili sahiplenme taleplerini doğrudan siz değerlendirirsiniz. Petlebi.com sahiplendirme sürecinin detaylarında taraf değildir. Verdiğiniz ilan üzerine sizinle iletişime geçen kişilerle şartlarınızı detaylı olarak görüşebilir, il dışı sahiplendirme yapılacaksa evcilin taşınması hakkında da taleplerinizi iletebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak verdiğiniz ilanlar “ücretsiz kedi ilanları” kategorisinde yayımlanacaktır ve Petlebi.com’da verilen ilanlardan ücret talep edilememektedir. Bu nedenle, bu kuralların aksi yönünde talepte bulunanların yayımladıkları ilan şikayet edildiğinde tarafımızca kaldırılacaktır.

Ücretsiz Kedi İlanları Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Kedi arıyorum” diyorsanız doğru adrestesiniz! Sürekli güncellenen ücretsiz kedi ilanları arasından seçim yapabilir, dostunuza en kısa sürede kavuşabilirsiniz. Petlebi.com’da yayımlanan kedi ilanları arasından sizin için en uygun ilanı seçerken ulaşım imkanlarınızı da değerlendirerek hem kendi yaşadığınız ildeki hem de erişim sağlayabileceğiniz lokasyonlardaki ilanları görüntüleyebilirsiniz. Filtrelediğiniz ilanların detaylarını görüntüleyerek müstakbel aile üyenizin özelliklerini, yaşını, kısırlaştırma durumunu ve sahiplendirme için gerekli şartları görüntüleyebilirsiniz. İlan konusunda netleştiğinizde ilan sahibi ile doğrudan siz iletişime geçmelisiniz. Aranızda geçen iletişimde Petlebi.com herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. İlan sahibi ile yaptığınız görüşmeler neticesinde topluluk kurallarına uygun olmayan şartlarla karşılaştığınız takdirde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kedi Sahiplenmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Kedilerle bir yaşam sürmek istiyorsanız bu hedefinize ulaşmanın en etkili ve sahipsiz canlara yuva olmak için en faydalı yollarından biri kedi ilanlarını incelemektir. Kedi ilanları sokakta ya da barınakta yaşayan, geçici yuvasında sahibini bekleyen, veteriner hekimlerin tedavisi altında olan ya da bir nedenle yuvasından ayrılmak zorunda kalan dostlarımızla buluşmanızı sağlayacaktır. Ücretsiz kedi ilanları arasından seçim yaparken kedi sahiplenmenin uzun yıllar devam edecek bir dostluğun başlangıcı olduğu gerçeği unutulmamalıdır.

Kediler tüm yaşam döngülerinde farklı ihtiyaçlara sahip olurlar. Sağlıklı beslenmek, düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçmek ve yaşam evrelerine özel gereksinimlerini karşılamak büyük bir öneme sahiptir. Üstelik sorumluluklar bunlarla da sınırlı değildir. Kediler ilgi isterler, kimi zaman tatil planlarının ertelenmesini kimi zaman ise taşınma kararını engelleyebilirler. Onlarla birlikte yaşamak sayısız güzelliğe yol açsa da belli başlı zorlukların unutulmaması gerekir. Bu nedenle kedi ilanları seçimi gereksinimler farkında olunarak gerçekleştirilmelidir.

Uyarı!

Petlebi.com sadece ÜCRETSİZ hayvan sahiplendirme ilanları için yer sağlayıcıdır. Sahiplendirme sürecini tamamlamak için seçtiğiniz ilan özelinde ilan sahipleri ile iletişime geçmeniz gerekir. Görüşme esnasında herhangi bir ücret talep edilmesi halinde ilanın kaldırılması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İlan sahiplerinin ücret istemesi halinde Petlebi.com herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Devamını Göster »