HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 86.814 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Köpek Sahiplenme İlanları

Petlebi.com üzerinden hem evcil köpek ilanları arasından seçim yaparak yeni bir dost edinebilir hem de “köpek ilanı ver” modülünü kullanarak sahiplenme sürecini hızlandırabilirsiniz. Türkiye’nin tüm illerinden paylaşılan köpek ilanları ile buluşmak için siz de hayvan severlerin buluşma noktası Petlebi.com’u ziyaret edebilirsiniz. Sürekli güncellenen ilanlarımızı takip edebilir, köpek cinsleri özelinde bilgi alarak sahiplenme kararınızın doğruluğunu artırabilir; aynı zamanda ücretsiz köpek ilanı vererek dostlarımızı yeni yuvaları ile buluşturabilirsiniz.

Petlebi.com üzerinden köpek ilanı vermek oldukça kolay, konforlu ve hızlıdır. “Köpek ilanı vermek istiyorum” diyenlerdenseniz ilk olarak Petlebi.com’a üye girişi yapmalı ve akabinde “Yuva Arayanlar” kategorisine tıklamalısınız. “Sahiplendirme İlanı Ver” butonuna tıkladığınızda sahiplendirmeye konu olan evcil türü olarak “köpek” seçimi yapabilirsiniz. Bu adımı geçtikten sonra ilan detayı sayfasına erişirsiniz. İlan detayı kapsamında varsa köpeğin adı, yaşı, cinsiyeti, boyutu hakkında bilgileri girmelisiniz. Filtreleme sürecinde fayda sağlayacak bu bilgilerin ardından köpek ilanı hakkında detayları belirtebileceğiniz bir alt alana geçiş yapabilirsiniz. İlanınızın görüntülenme ihtimalinin artması için ilan başlığını bulmalı ve sonrasında ilan özelindeki detayları girmelisiniz. İlan detaylarını girerken Petlebi.com’da yalnızca ücretsiz köpek ilanları yayımlanabileceğini, şartlara uyum sağlanmadığı takdirde ve gerçekleştirilmesi muhtemel şikayetler sonrasında ilanınızın kaldırılabileceğini de hatırlatmak isteriz. Köpek ilanı bilgileri kapsamında dostunuzun yaşı, aşı durumu, eğitim seviyesi gibi konular hakkında da bilgi vermeniz sürecin sorunsuz işlemesi adına önemlidir. İlan bilgilerini tamamladıktan, sahiplenme ilanına başvurmak isteyenlerin size ulaşabileceği iletişim numaralarını eklemelisiniz. Petlebi.com yalnızca ilan sahipleri ile sahiplendirme yapmak isteyenleri bir araya getirmeyi amaçlar; sahiplendirme sürecini ilan sahibi ve sahiplenme gerçekleştirecek taraflar kendileri yürütmelidir. Son olarak fotoğraf ekleyerek ilanınızı yayın onayına sunabilirsiniz. Tüm evcil ilanlarında olduğu gibi evcil köpek ilanları için de gerçek fotoğraf yüklemelisiniz.

Petlebi.com’u ziyaret ederek “Yuva Arayanlar” bölümüne girdiğinizde köpek ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Petlebi.com’da yayımlanan ücretsiz köpek ilanları arasından yaşadığınız şehir, sahiplenmek istediğiniz köpeğin yaşı, boyutu ve hatta cinsi özelinde seçim yapmak için filtreleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu filtrelemelerin amacı sahiplenmek için en doğru dostu seçmenize yardımcı olmak aynı zamanda yapılan sahiplenmelerin mümkün olduğunca yarıda kalmamasını sağlamaktır. Hali hazırda bir yuvası olan ancak farklı nedenlerle yuvasından ayrılması gereken, barınakta veya sokakta yaşayan, veteriner hekimler tarafından sahiplendirilmek istenen veya geçici evinde yaşayan dostlarımıza yine filtreleme özelliğinden yararlanarak ulaşabilirsiniz. Bulduğunuz ilanlar hakkında detaylı görüşme yapmak için ilan özelinde belirtilen köpek ilanı sahibi ile iletişime geçmelisiniz. Petlebi.com’daki köpek ilanları ücretsiz nitelik taşımaktadır. İlan sahibinin herhangi bir nedenle ücret talep etmesi Petlebi.com sorumluluğunda değildir. Benzer bir durumla karşılaşırsanız tarafımıza şikayetinizi ileterek ilgili ilanın kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Köpek İlanı Verme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek ilanı verirken, sahiplendirmek istediğiniz köpekle ilgili mümkün olduğunca detaylı ve doğru bilgiler vermeye çalışın. Hangi yaş grubunda olduğu, alışkanlıkları, eğitim düzeyi, egzersiz ihtiyacı gibi köpeğin sağlıklı adaptasyonu ile ilgili açıklayıcı bilgileri sunun. Doğru ve kapsamlı bilgiler sahiplendireceğiniz köpeğin yuvalanmasının yanı sıra doğru yuva ile birleşmesini sağlayabilir. Ayrıca ilanlarınıza mutlaka gerçek fotoğraflar eklemelisiniz, böylece hayvan severlerle daha kaliteli ilanları buluşturabilir ve aynı zamanda sahiplendirmeyi teşvik edebilir; daha çok hayvan severi daha çok dostumuzla bir araya getirebiliriz.

Sitemizde ücretli sahiplendirilme ilanları verilmez. Bu durum hem kediler hem sürüngenler hem kemirgenler hem de köpekler için geçerlidir. Petlebi.com, ilan sahibi ile sahiplenmek isteyen taraf arasında gerçekleştirilen görüşmelere müdahale etmez. İlan sahibi ile ilgili herhangi bir şikayet gelmesi halinde, ilan kaldırılır. Sahiplendirme gerçekleştirilirken öncelik her zaman dostlarımızın mutlu ve kalıcı bir yuva bulabilmeleri olmalıdır. Bu nedenle sahiplendirilen köpek ile aday sahibi arasındaki uyuma özen gösterilmelidir. Yeni evinde iyi bakılıp bakılmayacağından emin olmak için ilanlarınıza şartlarınızı ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz Köpek İlanları Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petlebi.com’da ücretsiz köpek ilanları sürekli güncellenmektedir. Sitemize yüklenen köpek ilanları arasından arama sonuçlarını daraltabilirsiniz. Sitemizde hem yavru köpek ilanları hem de yetişkin köpek ilanları yer almaktadır. Yavruluk döneminin de yetişkinlik döneminde de dostlarımızın bizlere ihtiyaç duyarlar. Köpeklerin yaşam evrelerinde farklılaşan ihtiyaçları olur. Yavru köpek sahiplenerek bir dosta yuva sıcaklığını yaşatabilir ya da bir nedenle o sıcaklığı yaşayamayanları yeni bir aile ile buluşturabilirsiniz. Kapsamlı ilan ağımız sayesinde eminiz ki siz de kendi dostunuzu bulacaksınız. İlan sahipleri ile görüşmelerinizle ilgili Petlebi.com sorumluluk üstlenmemektedir. Ancak hatalı bir ilan tespit ederseniz bize iletebilirsiniz.

Köpek Sahiplenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Köpek sahiplenmek istiyorsanız, sahipsiz canlara ulaşmak için ücretsiz köpek ilanları büyük bir avantaj sağlayacaktır. Siz de yaşadığınız ilde ya da erişim sağlayacağınız bölgelerde sahiplenmeyi bekleyen dostunuzla yeni bir yaşama başlayabilirsiniz. Şimdiden birlikte uzun yıllar dileriz!

Son olarak küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Köpeklerle birlikte yaşamak muhteşemdir ama beraberinde belirli sorumluluklar da getirir. Sağlıklı gelişimleri için oyun oynamaları, spor yapmaları, ilgi görmeleri, sağlıklarının takip edilmesi ve sağlıklı beslenmeleri gerekir. Köpeklerin maddi ve manevi ihtiyaçları farkında olunarak yapılan sahiplendirmeler uzun soluklu ve mutlu bir yaşam anlamına gelecektir.

Uyarı!

Petlebi.com sadece ÜCRETSİZ hayvan sahiplendirme ilanları için yer sağlayıcıdır. Sahiplendirme sürecini tamamlamak için seçtiğiniz ilan özelinde ilan sahipleri ile iletişime geçmeniz gerekir. Görüşme esnasında herhangi bir ücret talep edilmesi halinde ilanın kaldırılması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İlan sahiplerinin ücret istemesi halinde Petlebi.com herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Devamını Göster »