HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46924 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Airedale Terrier Sahiplenme İlanları

Nazik, sabırlı ve eğitime yatkın bir mizaçları olduğu bilinir. Kendilerinden istenileni hızlıca anlarlar. Ancak eğitim süreçlerinde çeşitlilik sağlanmazsa sıkılıp aktiviteleri reddedebilirler. Egzersizi çok severler, çocuklarla iyi iletişim kurarlar. Erken yaşta sosyalleştirilmeleri gerekir. Böylece özgüvenleri artar ve daha mutlu olurlar. Ayrıca saldırganlık eğilimlerinin, kavgaya karışma olasılıklarının ve havlamalarının önlenmesi de söz konusu olabilir. Zaman zaman çocuklara karşı oldukça korumacı tavırlar sergileyebilirler.

Neden Airedale Terrier Sahiplenmelisiniz?

Aktif ve zeki bir ırk olan Airedale Terrier’ler oyun severdirler. Zaman zaman haylazca davranabilirler. Çocuklara karşı sabırlı ve diğer evcil hayvanlara karşı da toleranslıdırlar. Ancak doğru şekilde eğitilmezlerse diğer köpeklere karşı baskınlık kurmaya çalışabilirler. Dışa dönük ve kendinden emin olan Airedale Terrier’ler agresif özellikler sergilemezler. Çoğunlukla aktivitelerine sahiplerini de dahil etmek isterler. Sakin bir tür arayan kişiler ya da aileler için uygun değildirler. Canları sıkıldığında etrafa zarar vermeye başlayabilecekleri için uzun süre yalnız bırakılmamaları oldukça önemlidir.

Airedale Terrier Apartmanda Yaşar mı?

Apartman hayatı için uygun değildirler. Ancak apartmanda yaşamaları gerekiyorsa yeterli egzersiz yapmalarına ve tırnaklarının bakımına dikkat edilmesi önemlidir.

Airedale Terrier Bakımı Zor mudur?

Haftada iki kez taranmaları ve yılda iki kez tüylerinin temizlenmesi gerekir. Çok tüy dökmeseler de yılın belli dönemlerinde tüy dökmelerinde artış yaşanabilir. Parmak aralarındaki tüylerin temizlenmesi ihmal edilmemelidir. Tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi gerekir. Günde en az bir kez uzun yürüyüşe ihtiyaç duyarlar. Genel olarak sağlıklı bir ırk olan Airedale Terrier’lerde kalça sorunları görülebilir.

Airedale Terrier sahiplendirme yapmak isteyen kişiler verdikleri Airedale Terrier köpek ilanları ile sevimli hayvan dostlarımıza yuvaya sahip olma imkanı sağlıyor. Siz de köpek sahiplendirme ilanları arasında detaylı inceleme yaparak ailenizin yeni üyesiyle buluşabilirsiniz.

Devamını Göster »