HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46783 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Amerikan Bulldog Sahiplenme İlanları

Hızlı ve atletik bir köpek ırkı olan Amerikan Bulldog özellikleri nedeniyle avcılıktan koruma köpekliğine pek çok farklı amaçla beslenmektedir. Sadık, cesur ve yetenekli bir ırk olan Amerikan Bulldog cinsi köpeklerde saldırganlık nadiren görülür. Sahibine son derece bağlıdırlar. Sahibi tehlike altında olduğunda kendilerinden çok daha büyük yırtıcılarla bile mücadeleye girebilirler. Son derece kolay öğrenen Amerikan Bulldoglar insanların karakterlerini de kolay bir şekilde ezberlerler.

Neden Amerikan Bulldog Sahiplenmelisiniz?

Asil görünümü ve nazik doğası ile bilinen Amerikan Bulldog cinsi köpekler başarılı bir avcı köpeği olmalarının yanı sıra tam bir aile dostu olarak bilinirler. Akıllı, şefkatli ve insancıl doğası sayesinde sahibine son derece bağlı olan Amerikan Bulldog koruyucu bir aile köpeği olma özelliği taşır. Düzgün şekilde eğitildiği durumlarda çocuklara karşı sevecen bir şekilde yaklaşırlar. Küçüklükten itibaren aynı ortamda bulundukları evcil hayvanlar ile de gayet iyi geçinebilirler.

Amerikan Bulldog Apartmanda Yaşar mı?

Amerikan Bulldog köpekler son derece enerjiktir ve bu nedenle düzenli egzersize ihtiyaçları vardır. Apartman hayatına genel olarak uygun olmadıkları gibi çok dar ortamlarda yaşamaları da önerilmez. Geniş bahçeli evlerde çok daha mutlu olacakları ile rahatlıkla söylenebilir. Yine de egzersiz ihtiyacı karşılandığında apartman hayatına da uyum sağlayabilirler.

Amerikan Bulldog Bakımı Zor mudur?

Amerikan Bulldog cinsi köpeklerin sağlıklı ve uzun bir yaşam sürebilmeleri için düzenli bakıma ihtiyaçları vardır. Sürekli olarak egzersizlerle ve zihinsel oyunlarla meşgul edilmeleri gerekir. Aksi takdirde huysuz ve sıkıntılı tavırlar sergileyebilir. Haftalık olarak vücutları nemli bir bezle silinmeli, aylık tırnak bakımları düzenli olarak yaptırılmalıdır. Tüyleri kısa olduğundan bakımı kolaydır ve uygun bir tarakla kolaylıkla taranabilir. Yıkanmaya çok fazla ihtiyaç duymadığından bakımı ile yormayacak köpeklerden biridir. Beslenme, temizlik, rutin egzersiz ve veteriner muayenelerinin aksatılmaması son derece önemlidir.

Köpek sahiplendirme yapan kişiler ücretsiz köpek sahiplendirme ilanları ile hayvan dostlarına yeni yuva bulmaya çalışırlar. Köpek sahiplenme kararı verdiyseniz siz de korumacı içgüdüsü ile bilinen Amerikan Bulldog ilanlarını inceleyebilir, iyi bir eğitim vererek birlikte yaşamanın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Devamını Göster »