HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46781 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Flat Coated Retriever Sahiplenme İlanları

Güçlü ve atletik özellikleri ile dikkat çeken Flat Coated Retriever’lar asil ve zarif türlerden biri olarak kabul edilirler. İnsanlara karşı son derece ilgili davranırlar, enerjik ve hareketlidirler. Çabuk sıkılabildikleri için eğitim seanslarının kısa ve eğlenceli tutulması önemlidir. Yoğun günlük egzersize ihtiyaçları vardır. İçgüdüleri çok gelişmiş olup sıcak ve soğuk havalara dirençlidirler. Hassas bir yapıları olduğundan uzun süreyle yalnız bırakılırlarsa terk edildiklerini düşünebilirler ve ayrılık kaygısı yaşayabilirler.

Neden Flat Coated Retriever Sahiplenmelisiniz?

Aile ortamında beslenecek ideal ırklar arasında ilk sıralarda yer alırlar. Çocuklarla ve diğer insanlarla çok iyi geçinirler. Çok zeki ve sadıktırlar. Oldukça enerjik ve aktif olduklarından yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Oyun oynamayı çok severler. Özellikle yavruluk dönemlerinde fazla hareketli ve talepkar olabilirler. Erişkin olduklarında ise dışarıda çok enerjik, içerdeyse sessiz oldukları bilinir. İtaatkardırlar ve eğitilebilirlikleri yüksektir. Sahiplerine çok bağlıdırlar ve onları mutlu etmeye odaklanırlar. İlk kez köpek sahibi olacak ya da küçük çocukları bulunan aileler için oldukça uygun özelliklere sahip olarak kabul edilirler.

Flat Coated Retriever Apartmanda Yaşar mı?

Çok aktif olduklarından apartman dairesinde yaşamaya uyum sağlayamayabilirler. Bahçeli ve geniş bir ortamın Flat Coated Retriever’lar için daha uygun bir yaşam alanı olduğu kabul edilir. Bol bol koşturabilecekleri orta büyüklükteki bahçelerde rahat ederler.

Flat Coated Retriever Bakımı Zor mudur?

Düzenli olarak taranmaları ve tüy değiştirme zamanlarında tıraş edilmeleri gerekir. Kulaklarının temiz tutulmasına, eğer tırnakları doğal yollarla kısalmıyorsa törpülenmesine dikkat edilmelidir. Enerjik bir tür oldukları için gün içerisinde enerjilerini atmalarına ve sürekli egzersiz halinde olmalarına özen gösterilmelidir. Yaşlarına ve aktivitelerine uygun olacak düzeyde beslenmeleri önemlidir. Eğer kilo artışı söz konusu olursa beslenmeleri veteriner kontrolünde gözden geçirilmelidir.

Köpek sahiplendirme yapmak isteyen kişiler tarafından verilen köpek sahiplendirme ilanları değerlendirilmesi patili dostlarımızın sıcak bir yuvaya sahip olmasını sağlayan en etkili yollardan biridir. Köpek sahiplenme düşüncesinde olan aileler için mükemmel alternatiflerden biri olan bu patili dostlarımıza siz de Flat Coated Retriever köpek ilanları aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster »