Kedim Hasta Olabilir Mi?

Busekrbaz

Merhaba arkadaşlar ben birkaç gün önce kedi sahiplendim 1 buçuk yaşında. Odamda kalıyor arada açıyorum kapıyı evi gezmesi için balkona falan da çıkabiliyor. Fakat geldiğinden beri sürekli yatıyor günde toplasan 15 20 dk oyun oynuyor o da ipi gözüne sokuyorum oynasın diye o şekilde oynuyor sadece. Tuvaletinde hiç sıkıntı yok sadece mamasını çok az yiyor gibi geldi mama kabına koyuyorum birazcık yiyip bırakıyor zorla önüne tek tek koyarak yediriyorum artık çünkü daha önceden doğum yapmış hala zayıf. Acaba hasta mı yoksa mamasında mı bir sıkıntı var çok korkuyorum.

29 CEVAP

Cnnglr3

Diger kedilere alistiysaniz size hasta gibi gelebilir bu kedi :) keyiflerine duskunlerdir meraklanmaniza gerek yok bence :)

Busekrbaz

Ya sanki bakışları mutsuz gibi. Ben de öyle gördükçe korkuyorum bir sıkıntısı mı var acaba diye.

Busekrbaz

Evet yavrularını özlüyor belki de ondan yapıyor. Ben yarın daha iyi ilgilenecek bir veterinere götüreyim yine de.

Busekrbaz

Peki bonacibo marka nasıl bir mama? Herkes iyi falan diyor sizce de iyi bir mama mı. Numune siparişi verdim ama kedinin beğenmesi içeriğinin iyi olduğu anlamına gelmeyebilir sonuçta. Maddi durumum sürekli olarak proplan royal canin almaya yetmez maalesef.

SelinTuksal

zaten onlar iyi mamalar değil. bonacibonun içeriği RC den daha iyi

KedimVar

ND düşük tahıllı portakallı balıklı nın fiyatı sizin için uygun mu peki?

Busekrbaz

Hadi ya. Çok mutlu oldum:) Nd de biraz yüksek fiyatı ama bir süre kullanırım sürekli alabileceğimi sanmıyorum:/

KedimVar

5 kilosu 130 TL civarı. Ben bonacibo nun ev kedilerine kullanılmasını uygun bulmuyorum, çünkü kaliteli bulmuyorum. :/

dollfacepersian

Profine,Matisse ve golosi den biri sizin için uygun mu acaba?

Busekrbaz

5 kilo ne kadar gider ki acaba? Eğer çok giderse alınır aslında. Profine falan fiyatlarını bilmiyorum ki:/

ebrusen34

Tek bir odada ara sıra dolaşmasına izin verilmesini üzgünüm ama doğru bulmuyorum. Kuş gbi kafese koymak gibi birşey. Evde geçici bir kedi olsa bir derece anlarım hastalık adına koruma amaçlı vs. Ama o bir kedi. Balık değil. Özgürlüğünü iyice kısıtlamışsınız. Sıkılıyor alışkın olmadığından hoşnut bile olmayabilir.

KedimVar

Günde 50 gram yiyor desek 5 kilo 100 gün gider. 100 güne 130 TL uygun mu sizin için?

Busekrbaz

Haklısınız fakat babam alışamadı hala o eve gelince odamda durmak zorunda kalıyor o işteyken açıyoruz bütün kapıları. 5 kilo 100 gün gidiyor ise harika o zaman alabilirim o şekilde.

KedimVar

Kediniz kaç kilo?