Püre Mama Önerisi

miasugok

İyi geceler arkadaşlar, animonda ve hills dışında püre şeklinde başka mama var mı acaba?

22 CEVAP

miasugok

Çok teşekkürler tarif için. Peki bu hazırladığınız mamaları nasıl saklıyorsunuz? Kaç gün dayanıyor? Kedim minik benim, buzdolabından çıkan şeyleri vermek istemiyorum, nasıl ısıtıyorsunuz?

miasugok

Gülay hanım benim oğlum da iki aylık ben veriyorum

Cotontzu_Siri

1 konserve light ton balığını yıkayın. Bir tencerede 50 gram dana eti, 50 gram kuzu eti, 50 gram tavuk ciğeri, yarım patates, bir havuç, 2 fasulye ve 2 yaprak ıspanağı yağsız tuzsuz haşlayın. Bir cezvede 1 yumurta haşlayın. Yumurtaları soyun ve herşeyi blenderda püre haline getirin. Kıvamı koyu olursa et ve sebze haşladığınız sudan ekleyin. İsterseniz biraz da multivitamin ekleyebilirsiniz.

miasugok

Çok teşekkür ederim sağolun sever inşallah haber vericem yarın:))

miasugok

********* diye bir sitede bulmuştum ama stokta kalmadı diyor, yarın pet shoplarda bulamazsam ordan alırım sağolun :)

glytrksvr

Teşekkür ederim bende evde hazırlıyacağım.Mamalar hiç içime sinmiyor.

balinannesi

Ben 3-4 gün yiyeceği miktarda yapıyorum cam bir saklama kabında saklıyorum daha fazla yaparsanız buzdolabı poşetlerine bölüp buzlukta saklayabilirsiniz. Isıtma kısmına gelince haşladığım suyu dökmüyorum belli bir miktarını saklıyorum birazınıda hazırladığım mamaya ekliyorum bu kısım isteğe bağlı ama vitamini suyunda derler malum :) Suyunu dökmeyin ısıtacağınız zaman bir miktar mama ile haşlama suyunu kullanarak ısıtabilirsiniz küçük tavalar oluyor böyle tek kişilik yumurta kırmalıl falan onlarla :) Ayrıca tavuk yerine başka etlerde kullanabilirsiniz kırmızı et veya hindi eti ama ben ciğeri önermiyorum çok sık verilmesini diyeyim daha doğrusu veya yaş mama olarak.. umarım yardımcı olmuşumdur