Kedimin Mamasına Karıncalar Geliyor!!

Sasaki

Kedimin mamasına, evi ne kadar temizlesem de sabah bir bakıyorum karıncalar dolmuş oluyor. Deliriyorum artık bu sorundan. Kedim de karınca görünce yemiyor. Bunun bir çözümü olmalı mutlaka diye düşündüm ancak aramama rağmen bulamadım. Sizler bu konuda ne yapıyorsunuz?

20 CEVAP

cat_expert

Kesin çözümü raid karınca yemidir.

Özellikle havalar ısınınca yere bir tane mama düşerse anında geliyorlar sonrasında yere düşen mamayı kaldırsanız bile bu sefer mamanın kokusuna geliyorlar.

Çözüm raid’in karınca yemi, mama kabının yerini geçici olarak karıncaların geldiği yerden kaldırıyorsunuz çok uzağa koymayın hemen karşısına koyabilirsiniz, ardından karınca yemini karıncaların toplandığı yere koyuyorsunuz karıncalar 1 saat sonra yeme hücum ediyor yemden yiyorlar ayrıca yuvalarına da taşıyorlar sonuç olarak toplu şekilde yuvalarında uykuya dalıyorlar 1-2 gün sonra tamamiyle ortadan kayboluyorlar. Sonrasında karınca yemini daha uzak bir bölgeye taşıyın eski bölgeyi süpürün ve silin ve mama kabını eski yerine alabilirsiniz.

Mia_____

Aynı sorun bizde de var maalesef bir bakıyorum içine karıncalar dolmuş oluyor

FA

Kedilerime ait masa var ve masanın yerini sürekli değiştiriyorum çünkü maksimum 4 gün içinde yerini karıncalar keşfedebiliyor.Karıncanın yuvalandığı yere de 1 tane bırakıyorum onu tüketsinler diye

Muezzabalim

Karıncaların nereden geldiğini bulun o giriş yerlerine karabiber dökün en net çözüm.Ben öyle kurtuldum.

dumilik

mama tanesi yere düştüğümde karıncalar geliyor ama ben mamayı masa üstüne koyuyorum böylece karıncalar gelmiyor