Kedimim Beni Coook Şaşırtan Tüy Dökümü

Benim1kedimvar

Gercekten inanilmaz sasirdim cunku kasim ayindan beri hic boyle tüy dökmedi . tariyorum tariyorum tariyorum taraga gelen tuy sadece bir iki tane . seviyorum mincikliyorum ustum basim batmiyor. Supurgeyle evi supurdugumuzde haznesi tuy dolu olmuyor . acikcasi normal mi , acaba bir sorun mu var diye dusunmedim degil. Cunku sirf tuy dokumu azalsin diye 30 tl bayilip kargoyla 1 hafta ugrasip maya tableti almistim . sonra sarimsakli maya tabletinin kizginliga erken sebebiyet verdigini ogrenince kisirlastirdiktan sonra kullanirim diye ayirdim. Uzerinden 2 ay kadar gecti . etkisini simdi gostermis olamaz . balkondan dustugunden beri ayni mamayi kullaniyoruz . acikcasi mamanin biraz etkisi olmustu tuy dokmesini azlatmasinda. Ama bu kadar degil .
Son zamanlarda degistirdigim tek sey yas mamasi oldu . ve bazi besinleri daha az vermem . kumunu da degistim .
Tuy dokumu azalmasinda bunlarin faydasi olnus olabilir mi ? Ve bu normal mi?

28 CEVAP

KedimVar

Benimki de çok az döküyor :)) Ama Lidya çok döküyor :/ evet sağlıklı anlamına geliyormuş. Ben de sevindim. :) Bir de konuyla alakasız ama minnoşunuzu sahiplendirmeyeceksiniz değil mi?

pongul

hangi mamayı kullanıyordunuz? benimkilerden biri çok döküyor bu ara tüyleri de matlaştı yazdan beri az mama yiyor, enerjik ama mama da beğendiremiyoruz.

Anonymus827062

Kedinizin tüy dökümü mevsimi bitmiştir. Stres altında değildir. İlaçlarla ilgili değil. Çünkü ölü tüyleri ne yaparsanız yapın atmak zorundalar. Tüy dökümü dönemlerinde artar ve sonrasında yok denecek kadar azalır. Kedinizi günlük tarıyor iseniz zaten yerlere dokulmez. Bunun için boş şeylere para harcamayın tüy dökmek onların dogasidir. Ha bir de tavuklu mama kullanıyor iseniz protein oranı diğerlerinden daha fazla olduğu için tüy döktürüyor.

Anonymus827062

Kedinizin tüylerini döktüğü dönemde herhangi bir antibiyotik vs turu ilaçlar kullandınız mi? Bundan kaynaklı oluyor. Bunu ben yaşıyorum su an.

sadece kendi mamasini veriyorsanz ondandir eyer onceden evde yapilan yemekleri yiyorsa doker size tavsiyem kendi mamasindam baska mama vermeyin

Kediniz sağlıklı bir kedi demek ki

SelinTuksal

tebrik ederim, çok iyi besliyorsunuz kedinizi :))

Anonymus827062

Benim1Kedim var bonacibo yu neden küçümsüyor sunuz? Türk menşeili çok iyi bir mamadir. Ben de onu kullanıyorum şu anda. Marka denilen kalite diye adlandırılan bir çok mamayi da denedim. Benimkiler marka denilen mamalarin hiçbirinden hoslanmadi. Bonacibo ile hem doyuyor hem de severek yiyorlar. Kucumseyin iyi standartlarda mama üretimi yapıyorlar ve çok uygun...

Anonymus827062

Ve aynı site üzerinden sipariş veriyorum ben de. Bugün sipariş verip yarın elimde oluyor sorunsuzca ve taze. Güzel Izmir in güzel maması...

sry_dlvr

Mevsimsel olma disinda cinsi ve yedigi mama ile alakali olabilir. Mesela iran kedisi veya siyam ise tüy dökumu olmasi kendinden olan birseydir.

Benim1kedimvar

Olcay34
Mamayi kucumsemiyorum. "öyle herkesin de onaylamadığı bir mama " dedim . ********* nin bonacibo mamasini internette ve cevremde cok cok arastirdim ve butceme en uygun ve ulasabilecegim en iyi ama olduguna karar verdim .
Ama insanlar mama yerli oldugu icin guvenmiyo ve benim de tedirgin olmama neden oluyor.

Mamanin bize ulasimi gercekten guzel hemen geliyo ********* da kargoyla ilgili hic sıkıntı yasamadim.
Eger bir gun bende ziyaretcilerinden olabilirsem mutlu olurum .

senemm

Merhaba, benimde 7 aylık British shorthair bir kızım var. HAfta sonu aşırı tüy dökümü nedeniyle veterinerimizle görüştük. Royal canın kitten mama kullanıyoruz çok uzun zamandır. Aşırı kilo alımıda olması nedeniyle bize ********* dan bonocibo adult mamayı önerdi. Acaba tavuklu mu yoksa kuzu etli mi kullanmamı önerirsiniz? Kedi annesi olma konusunda biraz yeniyim eğer tüy dökümü önleme konusunda tavsiyeleriniz olurda da çok mutlu olurum:) çok teşekkürler

Benim1kedimvar

Senemm
Eğer kedinizin tavuk alerjisi varsa bonacibo tavuklu mama tüy dökümünü arttırır ama kedinizin tavuk alerjisi yoksa ben tavuklu almanızı öneriyorum . varsa kuzulu alin . Kedinize erkekse özellikle aldığınız mamanın taurin oranının yüksek olmasina dikkat edin çünkü erkek kedilerde az taurinli mama Böbrek rahatsızlığına yol açabiliyor.
Herkes adini unuttugum bir tarak kullaniyor 15 gunde bir taramak icin
Ben 3 tl ye bi tarak aldim ince telli bazen onunla tariyorum. En azından ölü tüyleri topluyor ve etrafa dağılmasını önlüyor Böylelikle tüylerin bir çoğundan bir anda Kurtulmuş olabiliyorsunuz Ayrıca Sarımsaklı Maya tableti de kullanabilirsiniz Ama ben onu kedimi kısırlaştırdıktan sonra kullanmayı düşünüyorum çünkü Sarımsaklı Maya tableti nin kısırlaştırılmamış kedileri kızgınlık dönemine daha erken sokuyormuş Bu yüzden Ben kullanmayı durdurdum kısırlaştırdıktan sonra onu kullanacağım biraz kullanmıştım ve onun da biraz faydası olmuştu