Canı Mı Yaniyor?

Tilki37

Lütfen bilgi verin , tüylerini yoldu, ve şimdide yuruyemiyor titriyor sürekli , rahatlatacak bi yolu varmı yaaa

29 CEVAP

Ozzge

Birşey onda stres yaratmış da olabilir birşeye canı yanıyor da olabilir yüksek ihtimal .inşallah bir daha tekrarlamaz :)

Minnak53

Ya çok geçmiş olsun pamuğa başka bir vete götürseniz hikayesini verilen ilaçları anlatın bende oğlanı geçen ay kısırlaştırma yaptım ama böyle olmadı ilave vitaminler kullanıyor musunuz bağışıklık güçlendirici vs yemesi içmesi nasıl siz istanbul mu bursa da mı yaşıyorsunuz anlamadım ama başka bir yere götürmeniz daha iyi olur çooook geçmiş olsun inşallah toparlayacaktır. 3 gündür kaka yapmaması normal değil enjekte ile zeytinyağı verin 3 cc kadar birazda popoya sürün.

Ozzge

Çok üzülüyorum minnakların hasta olduklarını okudukça :( veterinerler detaylı inceleme yapmadığı için doğru yöntem uygulamiyorlar bence.benim de vetim sabittir fakat hastalık durumlarında mutlaka fakülte Hastanesi'ne gidiyoruz tahlil vs ne gerekiyorsa detaylı inceliyorlar sizin de imkânınız varsa daha da gecikmeden girmelisiniz pamuğun bı hastalığı oluşuyor gibi belli

Duphalac verebilirsiniz bagirsaklarini calistirir ama veterinerinize sorun mutlaka,3 gundur diskilamadi demissiniz kabiz olmus olabilir son durum nedir?

Sut verebilirsiniz sut ishal yapar.ama belkide kedinizin baska bir sikintisi var baska bir rahatsizligida olabilir ve bu ameliyattan sonra ortaya cikmis olabilir

Tilki37

İnşallah ama sanki bir sorun var :( arka bacağının iç tarafında bir şişlik var gibi 3 gündür kakasinida yapmadı çok sık idrar yapiyor, bide bugün çok öksürmeye başladı sanki balgam varmış gibi oksururken hirilti çıkıyor, dua edin nolur sabah vete gidicez inşallah önemli bişey değildir . Tam düzeliyor artık derken başa dönmekten korkuyorum. Daha fazlasını kaldıramaz pamugum çok yiprandi :(

Tilki37

Siz hangi şehirde Diniz

Tilki37

Yeme sadece haşlanmış tavuk yiyor kırmızı etin yüzüne bakmıyor, suyuda bugün içmeye başladık enjekteyle ben iciriyodum amaliyattan beri. Zeytin yağı icirdim ama poposuna sürmedim. Şimdi vete gidiyoruz bakalım ne diyecek :(

Ozzge

İstanbul'dayım ,iki yakada da hayvan hastanesi var.Ben İÜ Avcılar vet.fakültesine götürüyorum

Ozzge

Siz sık sık su icirin. Haşlanmış tavuk göğsü genelde ishali kesmek için önerirler siz zaten dışkı yapamayan hayvana veriyorsunuz daha da kötü olur katı şeyler vermeyin sevdiği ıslak mama yok mu ?

Ozzge

Belki de birşey yedi ve bağırsakları tıkandı röntgen tahlil dışkı inceleme vs yapılır fakülteye götürün lütfen erken saatlerde . Yemediği için serumla besleme yapsa vetiniz yani olabilecek her desteği sağlasa güzel olur ama genelde yapmıyorlar yapsalar da yüksek ücretler istiyorlar hastaneye nazaran

Tilki37

Teşekkür ederim ilginiz için, vetimiz fıtık yada ödem olabilir dedi bekliycez ,perşembe tekrar çağırdı ama ozamana kadar kötüleşme olursa Bursa'ya gideceğiz , offf tam tamam bitti diyoruz hep bı sorun çıkıyor , rabbim kotusunden korusun yinede :( sığır etli püre mama verdi vetimiz , kendi yemediği için zorla enjektörle yedirecegim, sadece tavuk yiyor , ne balık ne et, ne süt yok

Sutunannesi

Umarım en Kısa zamanda iyileşir pamuk. Kötüleşmesini beklemeden Bursa’ya gitseniz, teşhis ne kadar erken pamuk için o kadar iyi olacaktır geçmiş olsun tekrardan

Sutunannesi

Umarım en Kısa zamanda iyileşir pamuk. Kötüleşmesini beklemeden Bursa’ya gitseniz, teşhis ne kadar erken pamuk için o kadar iyi olacaktır geçmiş olsun tekrardan