Köpek Alıcam Hangi Tür Almalıyım

isra

arkadaşlar ben bir köpek alıcam ama hangi tür alacağımı bilmiyorum bide hangi mama yavru köpekler için daha iyi

16 CEVAP

sekersoytolga

Tercih sizin ve ailenizin tercihi. Buna kimse karışamaz,ama diğer arkadaşların da söylediği gibi sokağa atılan barınağa bırakılan yüzlerce binlerce “cins” köpek var. İlla hemen bugün olsun yarın olsun demezseniz emin olun illa ki sadece petlebide bile tam istediğiniz gibi bi dost bulabilirsiniz. Sorduğunuz soruya gelince kendi özelliklerinizi ve ailenizin özelliklerini dikkate almayı unutmayın. Sessiz sakinseniz,yürümeyi spor yapmayı sevmiyosanız ona göre daha az egzersiz yapma ihtiyacı duyan,daha çok yatmayı seven;ben de yürürüm zaten yürüyüş yapmayı severim,şen şakrak yerinde duramayan tiplerdenim derseniz ona göre daha fazla egzersiz ve yürüyüş ihtiyacı olan bi ırk seçin derim. Ayrıca benim şahsi fikrim büyük ırk köpekler her ne kadar daha fazla yürüyüş vs ihtiyacı olsa da bakımı daha kolay. Tabi bu tamamen benim fikrim,diğer arkadaşlar ne düşünür bilemem. İkinci olarak da yine ben kesinlikle dişi köpek taraftarıyım. Aileye ve eve sahan sadık,kızgınlıktaki bi Köpeğin peşinden atlayıp gitmez,sokakta yürürken erkek köpeklerle güç gösterisine girmez vs. Sanırım İlk kez bakıcağınızdan mütevellit dişi köpek eğitim olarak daha kolay olur sizin için.