Advance Kedi Maması

kedilikizzz

Advance kısır kedi maması kullanan var mı ? Bu konuda bilgisi olan, deneyimi olan varsa acaba nasıl bir mamadır ?

30 CEVAP

ilknrdaisy

Çok uğraştım yemesi için ancak yemiyor

kedilikizzz

Siri. Yanlış bilgi demeyelim. Deneyimlenen bilgiler aktarılıyor burda. Yani bnm proplanla ilgili söylediklerim yanlış olamaz mesela. Senin deneyimlerinin sonuçları olumluysa yanlış olamayacağı gibi.

kedilikizzz

Mesela devlet bünyesindeki veteriner hekimin ne kazancı var mamadan da önerebiliyor ? Zaten mama satmıyorlar ki fakültede.

SelinTuksal

Fazla proteinin taş yaptığı doğru değil, fazla MİNERAL taş yapar. Ancak En baş nedeni düşük nem oranıdır. Kuru mama yiyen kedilerin başka sağlık sorunlarını olabileceğinin göz ardı edilmesi komik. Gerçekten petsbook la aynılaşmışsınız ezgiye katılıyorum. Bi kaç ss aldım petsbooktan ve berbat, sizden beklemezdim buradaki arkadaşlarım.

aliberken

kedilikizzz,yasement
2 soruda veterinerin canlı yayınıyla ilgili cevap yazmışsınız.Yayını nereden izlediniz.Hangi veteriner hekim acaba bilgilendirir misiniz ?
kedilikizzz
Merak ettiğim için sorunun altına yazdım alakasız oldu biraz kusura bakma.

Cotontzu_Siri

Profine kısır kedi maması çok daha iyi bir içeriğe sahip ve çok daha uygun fiyatlı. Advance fiyat/kalite bakımından çok kötü bir marka, hatta royal canine benziyor o konuda.

Cotontzu_Siri

Matisse bile advance'e göre kat kat daha iyi. Advance çok kötü, aynı proplan.

Cotontzu_Siri

Veterinerler size:
Her yıl aşı yaptırmanızı
İç/dış parazit ilacı kullanmanızı
Kuru mama ile beslemenizi
Yaş mamanın zararlı olduğunu ve iç parazit yaptığını
Çiğ etin çok zararlı olduğunu
Ev yapımı mamayla beslerseniz gelişiminin kötü olacağını
Acana gibi mamaların yüksek protein içerdiğini
En iyi mamaların rc, proplan ve hills olduğunu
Ek besinlerin (gereksiz kimyasallar) gerekli olduğunu
Tıraşın faydalı olduğunu
söyler.
Siz de dinlersiniz.
Ben size "sheeple" deyince kızarsınız :D

ilknrdaisy

ev maması konusunda kedimi bir ara aç bıraktım yemesi için mesela. Veterinerime bunu anlattığımda bu kadar fazla proteinden uzak durması gerektiğini proteinin böbreklerinde taş yaptığını söyledi. Ben eskiden kuru mama yoktu dediğimde ise eskiden kediler kisirlastirilmiyordu dedi. Doğru haklı.

Her kediye her mama iyi gelmiyor boyle bir gercek var kiminde kanli ishale sebep olan mama kiminin kedisinde tuy dokumune iyi geliyor deneyerek bulmak lazim diyecegim ama kedilerimizin saglik sorunlari cikabilir 1.5 kgluk mamalar bile kullansak kuru mama benimde aklimi kurcalayan bir konu.eskiden kuru mama yas mama yoktu insanlar tabaklarindan veriyorlardi ve kediler,kopekler saglikliydi.evde yapilan mama her zaman iyidir.yuksek proteinli mamalar cok hareketli yedigini yakan kilo problemi olmayan kediler icindir ben oyle biliyorum en azindan.kediniz hareketsizse zaten yuksek proteinli mama vermeyin yararindan cok zarari dokunur.burada birbirimize yardimci olmak bildiklerimizi aktarmak bilmediklerimizi ogrenmek icin konusuyoruz:)

kedilikizzz

Ona da bir bakayım. Somonlu olsun istiyorum da. Advance in somonlusu var bi denesem mi dedim.

Princess_Lady

Cinars ben size söyleyeyim veterinerlerin umrun da değil içeriği parayı alıyorlarsa onlara göre her mama iyi

Ilknrdaisy n&d tas mi yapti sasirdim dogrusu bana n&d onerildi cevrem tarafindan ve mamalarimiz bitince alacaktim kediniz erkek mi?

Cotontzu_Siri

erkek kısır kediyse normal kuru mamanın taş yapması

ilknrdaisy

ev maması konusunda kedimi bir ara aç bıraktım yemesi için mesela. Veterinerime bunu anlattığımda bu kadar fazla proteinden uzak durması gerektiğini proteinin böbreklerinde taş yaptığını söyledi. Ben eskiden kuru mama yoktu dediğimde ise eskiden kediler kisirlastirilmiyordu dedi. Doğru haklı.