Kısırlaştırma Operasyonu

ayseeny

bugün mantar tedivisi için doktorumuza gittiğimizde 8. aylık erkek kedimi artık kısırlaştırmak istediğimi söyledim doktora, bu kokulu çiş olaylarına girmeden bu operasyonu başlatmak istiyorum. doktor artık yaşı gelmiş istediğin zaman yaparız dedi bende elbette ücret bilgisi almak istedim, ameliyat 450-500 tl civarı tutar dedi. beklediğim ve araştırdığımda hep okuduğum rakamdı bu fakat ameliyattan önce bir kan testi yaptırmak istiyorsan ayrıca bir 350 tl ücreti var dedi. bu test hayvana anestezi yapılacağı için böbrekleri kanı vs vücudu kaldırabilir mi genel bir check up tarzı bir testmiş, yapılması sağlıklı mı genelde yaptırıyorlar mı ameliyattan önce diye sordum, tabiki çok önemli yaptırırsanız bünyesi yetersizse önce tedavi ederiz sonra kısırlaştırırız, bilmeden yanlış bir durum gelişirse hayvana zarar gelmesin operasyonda dedi doktorumuz. şimdi bu işe ilk kez kalkışacağımız için kedilerini kısırlaştıran bireylere danışmak istiyorum, sizlerde bu kan testini yaptırdınız mı? gerçekten gerekli mi? çünkü hem ücret bayağı artıyor hemde gereksizse yaptırmayayım?

18 CEVAP

Sushi_34

Bugün kedimi kısirlastirdim ama halsa halsiz kendine gelemedi iki kez kustu ama bilemedim hala uyuy:(((

Faytekin

Test icin o fiyat cok yuksek, bende erkek kedimi bu ay yaptirdim 200 tl verdim test e, operasyon için de 400 tl verdim, toplamda 600 tl ye hersey Tam tesekkullu bit sekilde yapildi, operasyon fiyatlari degisebilir ama test ucreti cok yuksek geldi bana, siz bence bir kac yerden fiyat alin

izmir_pet

Ben izmirde disi kedimi 300tl ye kisirlastirdim ve cok guzel gecti. Test benim vetim hic sormadi bile. Fiyatlari malesef ki cok yuksek. Tabi ki yapilirsa daha garanti olur ama benim vetim cok gerekli gormuyo bilmiyorum. Bende yaptiramazdim guvendim vetime. Cok bilgim yok bu konuda ama igneyle bile olsa zor bisey dgl. Ki sizin erkek, kolayca atlatirsiniz:) fiyat o kadar yuksekse gazli anestezi uygular insallah