Kedim Gunlerdir Kusuyor

Roza23

Kedim gunlerdir kusuyor ayni zamanda ishal ve veteriner hekime goturemiyorum. 1 hafta once gittigimizde kusmamasi icin igne yapilmisti ve flagly surup icir demislerdi. iki gundur suruptan verdim. ishali gecti ama aksamlari kusmaya devam ediyor. iştahı yerinde sayilir ama endiseleniyorum. lutfen ne yapabilirim yardimci olabilir misiniz

23 CEVAP

Roza23

virusun canli kalacağını bilmiyordum. cok hassasim bu konuda bu yavrumu da kaybetmek istemiyorum bi veterinerliki arayip durumu anlattim yardimci olacaklarini soylediler. nasil gotururum bilmiyorum yarina kadar bi seyler dusunecegim ama

Oncelikle evin her yerini camasir suyuyla silin oteki kedinizden kalan ne varsa hepsini atin sakin kullanmayin tuvalet,mama kabi,yatak,tarak akliniza ne gelirse hepsini atin onceki kediniz nerelere temas ettiyse temizleyin evi guzelce camasir suyuyla silin alerjiniz filan yok degil mi alerjiniz varsa camasir suyuyla silmeyin dikkat edin.sildikten sonra havalandirin evi kediniz gozetiminiz altinda olsun pencereyi acacak olursaniz filan.

Roza23

onceki kedimi 4 ay once kaybettim ve bir 3 aydir bu kedime bakiyorum evi çamaşır suyuyla temizlemistim derinlemesine ama malzemelerini atamamistim eski oglumun sanirim onlarla oynadigi icin boyle oldu sanirim cunku hic disari cikmadi

Evet sebebi bu olabilir malzemeleri kullanmayin mama kabi tabaklarinizdan yapin yatagi elyaf alip elinizle bir tshirtten yapabilirsiniz ya da kutuya yastik koyun ama eski esyalari atin

Oyuncaklar tehlikeli eski kediniz agzina aldi yeniside alinca direk gecer tirmalama tahtasini tirnaklayinca yeniside tirnakladi ve elini yaladiysa yeniye de gecer hastalik

Eger virus bulastiysa asi yapmazlar once antibiyotik tedavisi uygulaniyor ve vitamin ignesi yapiliyor sonra iyi bir bakim ve tam asilar isteniyor.ne yapin edin tedavi ettirin.ogrenciyim deyin kedinizi sokaktan bulduysaniz onu da soyleyin daha da indirim yaparlar

Roza23

kedilerle ilgili pek bi sey bilmiyorum kedim oldukten 1 ay sonra bunu buldum ve aldim oyuncak ve mama kaplarini atmamistim onlari kullandım hic aklima gelmemisti boyle olacagi. umarim iyilesir

Roza23

sadece parazit asilarini yaptirmistim. iyilesince asilarini yaptiririm muhtemelen ulastigim yer cok yardimci oldu asilarini sordular ve sunu atlatinca hemen asilarini yapariz dediler. genclik hastaligi olmayabilirmis. umarim degildir