Kedimin Dudağında Yara Var Yemek Yemiyor,Su İçmiyor,Sadece Uyuyor

Sewinci

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.7 aylık kedim var çok hareketli,komik ve sevecen ama 3 gün önce mama yerken baktım patileriyle sürekli ağzını tutuyor ve yalanıyor ağzına baktım yeni çıkan dişi kanamış sildim yemeye devam etti ama ertesi günü mamayı tüketmediğini farkettim herhalde canı iatemedi dedim ,bi gün sonra gün boyu evdeydim sürekli uyudu ama genelde gündüz uyuyor dedim sonra hiç yemek yemediğini su içmediğini farkettim ve acı acı bakıyono ağzını kontrol ettim dudağı ve dilini tırmalamış o yüzden yiyip içmiyor e zaten 2azı dişi yeni çıkıyor.nasıl beslicem ne bilmiyorum pirinç unu sütle mama yaptım verdim veteriner için maddi durum müsait değil şu an..12saat çalışıyorum diye yengeme gönderdim sen yedir diye bu defa onlara sürekli mırlıyormuş seni arıyo diyorlar ağzına nasıl bir tedavi uygulayabilirim ya da vitamin falan ...yardım lütfen

19 CEVAP

Sewinci

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar kedimi kurtarayım derken ben de çenemi cam kenarına hızlı şekilde çarpıp acile gitmiştm 3günyemek yiyemiştim kedim gibi,ikimizinde sağ tarafı çenem dudağım şişti kırık yok.hala tam iyileşmesede yemek yitorum sorun yok.o kadar çok üzülüp ağladım ki kedi için bi uyarı gibi gördüm bu kazayı

İmmüneks diye başışıklık güçlendirici bir ilaç kullanıyoruz ağız yaraları var vet önerdi .benim kesim büyük bir kapsülün çeyreğini hergün mamasına katıyorum yavru kedi şçin daha azı kullanmak lazım .ağız yaraları çok ölümcül oluyo ilerlemeden vete götürün iyileşir borç alın birinden ödersiniz nasılsa ama yaraları ilerlerse çözüm imkansız sonra siz üzülürsünüz

Durumunuz varsa veterenire gidin. Depo etkili antibiyotik iğne yaparcaktır, multivitamin vercektir ağzına sırıngayla. Ağzını da detenfekte edecektir. 100-150 tl alır.
Durumunuz yoksa antibiyotiği 4e bölüp 12 saatte bir yutturmanız lazım, şırıngayla meyve püresi boğaza yine zorla enjekte ederek ve sulu gıdayla besleyerek bunun yanısıra günde iki kez ağzını ve dudaklarını sirkeli pamukla silerek alternatif bir tedavi uygulayabilirsiniz

Lunalokum

Tam olarak nasıl bir yaraydi?Bu gün bende kedimin agzinda yara olduğunu fark ettim ve çok uyuyor ne kadar mama yediğini takip edemedim maalesef iki kedim olduğu için. Ama yaş mamasını yedi. Karbonhidratı ne ölçülerde kullandınız? Denemek istiyorum.