Kedimi Dışarı Çıkarmak İstiyorum

busrasari

kedim 7 ,8 aylık arada güzel havalrda tasma takıp dışarı çıkartmak istiyorum arkadasıma cafeye flan siz ne düşünüyorsunuz bu konuda arkadaşlar ?

26 CEVAP

martha

çok merak ettim gerçekten bilmedikleri bir eve , tuvalet kabı ya da mama kabı yok, gittiklerinde onlar da mutlu oluyor mu? cafeye götürmek isteme amacınız ne mesela kedinin orada mutlu olmayacağı apaçık ortada. sırf kendiniz için istiyorsunuz gibi geldi bana

Disari cikardiginizda hastalanabilir zaten havalar sogudu da ayrica tasmadan kurtulup kacabilir.seslerden korkabilir.siz bilirsiniz yinede.

eltarcin

Ama bence bu havalarda çıkarmayın,üşütebilir:)

Benim kedim zaten evimin bahçesinde yaşıyor. Müstakil ev sitesindeyiz ve özgürce dolaşıyor. Ama kafe yani bence gereksiz sizin eğlenceniz için o kedi bekleyemez orada köpek gibi. Tenha bir parkta tasmasını çıkartın özgürce dolaşsın ama zaten yanınızdan hiç ayrılmaz bilmediği bir ortam olduğu için.

busrasari

ev gezmelerine götürücem :)

deniz_berkan

:)))))

zeynepgurgen

Peluş bir kedi edinin. Böylelikle çantanızda taşıyabilirsiniz. Sizin bakış açınıza sahip birine daha uygun olur.

Kötü fikir kediyi gezdirmek için yalnızca başka bir eve götürülmelidir kedinin evin dışını keşfetmesine izin verilmemelidir zira her zaman dışarıda bulunmak ister kapı açıldığında kaçmaya çalışır bu büyük bir ihtimal hadi kedinin çok sakin ve vurdumduymaz bir karakteri olsun ve ataletli olup yerinden ayrılmak istemesin bu sefer de kedi dışarıdan değişik hastalıklar kapabilir(mantar yüksek ihtimalle) ve kediler köpekler gibi değildir kediyi görebildiği ortamdan çok daha küçük bir daireye (tasmanın izin verdiği alan) hapsetmek onu çok mutsuz edecektir.

goknur

Ben durumu birzat yasamis biri olarak size cikarttiginizda neler olabileceginizi anlatiyim kisaca. Bende cok heves ettim. Aslinda bir gun evden kacti bizim citir hanim 3 saat kendini geceliklerle arattirdi bizlere. Bunun yani sira balkona cikmayi cok seviyor ama biz cikartamiyoruz biz yokken dusmesinden korktugumuz icin. Ayrica diger kedilerle aramiz pek yok en buyune bile gider var :) durum boyle olunca onunda disarisini gormsye hakki var dedik cok kucukken aldik iceriye biz kedimizi. Aldik veterinerimizden gogus tasmamizi taktik once kapi onune cikarttik yavas yavas mahalle arasina soktuk. Ama her gecen insanda veya her arabada cok asiri tepki verdi ve korktu. En sonunda bir su tasima arabasi geciyordu ve aygaz gibi sarkisi vardi cok korktu arabanin altina girdi cagirdim gelmedi bende tasmadan cok hafif bir cektim elimde kaldi tasma ve oda serbest sekilde arabanin altinda kaldi tertemiz ustumu basimi saclarimi yola egip yarim saat onu ordan cikartmakla ugrastim. Bir dahada tovbe ettim. Ayrica kafeye demissiniz kediler merakli hayvanlar. Belki sizinkisi kolay sosyallesebilir ama her tarafi kurcalamak isteyecektir. Cafe yonetiminden bir azar isitebilirsiniz bunun icin. Ve son olarak unutmayin kediler strese girdiklerinde oldugundan 2 3 kat daha fazla tuy dokerler hemde o anda. Secim sizin.

busrasari

aa ne kdr güzel bende öyle istiyrum işte :)

ayseeny

Ben kedimi veteriner dışında sadece yazlığa götürdüm. Yazın 3 ay o evde yaşadığımız için evi ve ortamı tanıyor. Yazdan sonra 1 defa yeşilliklerde dolansın diye götürdüm araba yolcuğunu ilk kez sevmedi evi ve ortamı tanıyor biliyor ama yinede düzeninden etmek olmuyor hayvanı. Bir daha götürmicem. Siz gezdirmek ya da ortamda hayvanla görülmek istiyorsanız bir köpek alın bence, diyar diyar cafe cafe dolaşır dikkar çekersiniz