Bir Sorum Olacakti

ahmetiri

Sizlere bir sorum olacaktı benim icin pek önemi yok ama merak ettim şimdi benim yaklasik 5 aylik scottish fold cinsi kedim var. Internette bu kedilere baktigimda ırk ozellikleri olarak yuvarlak dolgun kafa yapisi en basta geliyor fakat benim kedimin kafasi bunlar gibi yuvarlak ve dolgun degil ayrıca bu kedilerin ozellikleri olarak sevecen kendini sevdirir falan deniyor benim kedi tam tersi cani istediginde sevdiriyor kendini kedimi alırken safkan dendi ozamanlar pekte bilgili degildim kedi konularinda hicbirsey sormadan aldim petshop degildi evde kedi yetistiren birinden aldim ama safkan degil diye suphelerim var bastada dedigim gibi bu tur takıntılarım yok sonucta safkan degilse bile atacak degilim ömrunun sonuma kadar elimden geldigince en iyi sekilde bakacagim ama merak ettim.

Kedimin 1 -2 resmini yukluyorum bakıp yorum atarsaniz sevinirim.

22 CEVAP

Anonymus827062

Kediniz fold değil scotish straight! Doğru çiftleşme yapılmış ancak fold olarak dünyaya gelmemiş. Kulakları kırık olan tür fold olur. Ne ile ciftlesmis olursa olsun kulağın kırılması ona fold özelliğini kazandırır. Ancak sizinkisi dik kulak doğmuş. Yani straight olmuş...

Anonymus827062

Kedinizin yüzü uzun kulak uçları dik ve sivri olsaydı mavi rus olurdu. Ancak anne yada babasının british shortair olduğu açık ve net...

Anonymus827062

Benim kedilerimin biri scotish fold diğeri scotish straight. İkisi de aslında aynı cins kedilerden dünyaya gelme. Fakat kulak yapıları onların turevlerini değiştirmekte.

ahmetiri

Kedimin kulaklari scottish gibi tam kapali degil british gibide tam dik degil yarim kirik bisey tam anlamam cinslerden ama dediginiz olabiir

Kediniz çok tatlı maşallah ama bencede genlerinde russian blue var yani safkan değil sugar safkan ama oda pek sevilmeyi sevmez yani davranışlar kediden kediye değişir size mutluluklar dilerim

NehirC

Her scottish in kulakları tam kapalı olmak zorunda değil. Sizinkinin kulakları da kapalı ama yarım kapalı. Bunların dereceleri oluyor.

themia

Russian Blue olabilir diye düşünüyorum. Orjinal British Shorthair profil fotoğrafımda bulunuyor.