Kedi Mamasında Herkez Bir Marka Söylüyor En Sağlıklı Tüy Dökümünün En Az Olcağı Marka Hangisidir?

Fulyakopuk

Kedi mamasında herkez bir marka söylüyor en sağlıklı tüy dökümünün en az olcağı hangi marka hangisidir ? Her sorduğum bir marka diyor içerik olarak en iyisi hangisi ?

28 CEVAP

mypet18

proplan almayın sakın

eltarcin

@Fulyakopuk
İnternette bir sürü video ve yazı var oralardan bakabilirsiniz.Bir örnek:
http://www.minikdostum.com/kediler-icin-kuru-mama-tarifi.html
Bu linke bakın derim.Ben buradaki tarifle denedim.Öyle bir sevdi ki...Ama iyi saklayamadığım için 3 güne küflendi :(

Siz eğer yapacaksanız iyi saklayın derim :)

zeynemila

Kuru mama acana vebrit care onerebilirim

Burakvural

Bonacciboda alınabilir

Alege

Bence royal canin mama en iyisi

mypet18

royal canin de pro planda berbat lütfenbu bir soru değil duyuruyu okuyun

kurban1525

Pardon da proplan neden kötü? Anlatın buradan söyleyin bizde bilelim? Ayrıca dediğim gibi veterinerim de bunu öneriyor bu işi yapan üniversitesini okuyan Doktor olmuş kişiler mi biliyor siz mi? Yine bir kanıtınız varsa dinlemeye hazırım fakat dediğim gibi kedim bu mamayı çok seviyor ve bütün gün de enerji dolu hatta biraz fazla enerji dolu.

Zehramira

@slowking evet burdaki kişiler veterinerlerden daha bilgili. Veterinerler sadece para düşünürler o yüzdende proplanı önerirler sizin gibilerin "pro plan çok iyi kesin net olarak söylüyorum çünkü veteriner önerdi" demenizden sıkıldım acaba içeriğini tek tek okuya okuya araştırara araştıramı gelip burda öneriyorsunuz? Madem veteriner size önerdi o zaman siz veterineri dinleyin ve burlarda gezmeyin başkalarında akıllarını bulandırmayın.

ursaminor

Ha bu arada Peta gibi sitelerden tam listelere de ulaşabilirsiniz.

408ghost

Bence buna verilebilcek en iyi cevap butce ve kedinizin agiz tadi.Orijen,acana gibi mama firmalari icerik olarak oldukca guzel.Bunu icerik kismindan gorebiliriz.Bu yuzdende pahalilar.Ama siz benim butcemi sarsmaz ben bunlari kullanicam deseniz bile belkide kediniz bu mamalari begenmicek.Bazi kedilere icerigi agir geliyor.Butce olarak biraz daha uygun olsun diyorsaniz proplan veya royal canin alabilirsiniz.Bazi kedilerde bu mamalara bayiliyor.İceriginde tahil urunleride var ama yapacak bisey yok.Sonucta eger kediniz bu mamalari cok seviyorsa ve istahla yiyorsa almak durumunda kalicaksiniz.Ayrica tahil urunleri var diyede sagliksiz diyemeyiz.Bu durum ayni bizim beslenme seklimiz gibi.Brokoli maydonoz ispanak cok saglikli olmasina ragmen sevmiyosak yiyemeyiz.Ama mesela unlu mamuller pogaca borek yada simit gibi bu urunleride istahla yeriz.Bunlarda aslinda bizim sagligimiza zararli.Yani kisaca demek istedigim orta seviye fiyatli mamalari eger kediniz seviyosa bence alin ve kullanin

Elif12345

royal canin

kurban1525

Yabancı basınında bu uygulamanın nasıl olduğu konuşulmamış. Yine aynı şekilde bir karalama var başka bir şey yok. Ancak bende hiçbir şekilde hayvan deneyi yapan herhangibir firmanın arkasında durmuyorum. Dediğim gibi önemli olan bunun kanıtlanmış olmasıdır ki, yurt dışında hayvan severlerin fazlalığı, sivil toplum kuruluşlarının fazlalığı hasebiyle böyle bir durumun olacağını yine zannetmiyorum. Her neyse benim için fiyat pek önemli değil. O yüzden daha kaliteli bir mama varsa onu tercih ederim

Anonymus827062

İsim yapmış hiçbir manayı kullanmıyorum gerek te duymuyorum;) kullandığım mama trendline somonlu. Bütçeyi zorlamadigi gibi kedilerim de severek yemekte. Çok ta memnunum. Her zaman gururla yerli;)