Böbrek Yetmezliği Subkutan/Deri Altı Serum Uygulaması

Karamell723

Merhaba daha önce serum gereksinimi olan kediniz damar yolundan değilde deri altından serum aldı mı? Tecrübe edenler süreci paylaşırsa çok sevinirim. Yurtdışında kronik böbrek rahatsızlıgı olan kedilerde haftada 2 3 kez subkutan olarak evde serum uygulanması çok yaygın kedilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde arttırdığını okudum bizim ülkemizde bu kadar yaygın değil sanırım, genelde böbrek takviyeleri fazlaca kullanılıyor elbette onlar da gerekli böbrek fonksiyonlarını destekliyoar neticede fakat bu yöntem de bilinçli şekilde yapılırsa uygulanabilir ve çok faydalı diye düşünüyorum okuduğum kaynakları buraya ekleyeceğim kedisinde kronik yetmezlik olan varsa mutlaka göz atmalı

17 CEVAP

LuckyTarcin

Merhaba 7 yaşında hiç bir rahatsızlığı olmayan kedimi sadece kontol amaçlı götürdüm böbrek hastası çıktı 1 sene gayet güzel tedavi vs geçti 2 ay önce tekrar başladı hergün yavaş serum verildi 15 gün kadar sonra eve çıktık akşamları götürdüm deri altı verdiler hiç bir sıkıntı yaşamadık ilaçlara devam ettik en son güne kadar 1 ay oldu kaybedeli deri altı yaptırabilirsiniz kendiniz üslupla çok geçmiş olsun

LuckyTarcin

Merhaba 7 yaşında hiç bir rahatsızlığı olmayan kedimi sadece kontol amaçlı götürdüm böbrek hastası çıktı 1 sene gayet güzel tedavi vs geçti 2 ay önce tekrar başladı hergün yavaş serum verildi 15 gün kadar sonra eve çıktık akşamları götürdüm deri altı verdiler hiç bir sıkıntı yaşamadık ilaçlara devam ettik en son güne kadar 1 ay oldu kaybedeli deri altı yaptırabilirsiniz kendiniz üslupla çok geçmiş olsun