Kedi Lösemi Aşısı

BanuYuzgec

Merhabalar kedilerde lösemi aşısı yaptırmak gerekli mi karma ve kuduz aşıları yapıldı ama lösemi aşısında karar veremiyorum

19 CEVAP

goknur

Karma 1-2 ve kuduz her yil tekrarlanmasi gereken asilardir. Kedinizin yeniden bagisiklik kazanmasi icin.

Breda

Konuyla alakali diye ayni baslik altina yaziyorum arkadaslar.. Losemi asisi hakkinda.. Lösemi asisi vakti geldiginde veteriner eger ciftlesme olmayacaksa evden kacma ihtimali de yoksa gerekli deil dedi.. 24 saat olayindan korkarak sormustum bende kendisine.. Boyle bir cevap alinca rahatlamıştım.. Ikinci bi veterinere de danismisstim.. O da evet dogru dedi..
Simdiyse bir kedi daha dusunuyorum.. Kizimiz kisirlastirildi.. Ama kisirlastirilmis bile olsa bazi hayvanlarin ciftlestigini duymustum.. Sorun olabilir mi sizce.. Yani gelen kedi de bir hastalik yoksa ikisinde de losemi asisi yapilmamissa bir sey olur mu.. Bilgi sahibi birileri varsa cevap verirse sevinirim..

hokyay

İki buçuk yaşında bir kızım var. Kısırlaştırdım ve şu ana kadar olan tüm aşılarını yaptırdım. Buna lösemi de dahil. İki kez lösemi aşısı oldu ve bu seneki aşısının zamanı da geldi. Ama bazı yerlerde okuduğum yazılardan sonra tekrar yaptırmak konusunda tereddütte kaldım.

Benim de British Shorthair kedim var lösemi ve kuduz aşısı kaldı ama lösemide kararsız kaldım şu an.