Kedimin Dişinde Tartar

kurban1525

Merhaba arkadaşlar. Kedimin dişinde gördüğünüz üzere bir şey var. Çok kötü kokuyor. Acaba nedir? Çürük olmasından korkuyorum, kendim alabilir miyim?

20 CEVAP

gunosari

Aynı durumu bizde iki defa yaşadık bir yerden başlayıp ağız içine yayılan bir durum bu. Gittiğimiz bir veteriner süt dişlerinin düştüğünü diş etlerinin iltihap kaptığını söyledi bir solüsyon verdi fakat 3 gün sonra yavru daha kötüleşti hiçbir şey yememeye başladı. Gittiğimiz ikinci veteriner 5 gün antibiyotik vitamin ve serum tedavisi uyguladı 7 günde ağızdan biz verdik antibiyotiği. Aynı zamanda ağrıdan stresten ishal olmuştu.1. Doktorun bilgisizliği yüzünden 3 günde tüm ağza yayıldı. Veteriner kuru mamayı ıslatarak vermemizi söyledi. Yaş mama ile ilgili bir şey demedi. Fakat 2. defa tekrarladı rahatsızlık aynı süreçten bir daha geçtik maalesef. Şimdi her gün ağzını kontrol ediyoruz kronikleşebiliyor galiba dikkat etmek lazım. Yalnız bize diş etini çizecek bir şeyler vermeyin dedi. Ağız içi zaten bakteri dolu bir yer bir taraftan çizildi mi çabuk mikrop kapıyor dedi. Bizde benzer bir durum yaşadık. Tekrardan geçmiş olsun.

kurban1525

Bıdık evimize birkaç ay önce geldi, geldiğinde 3 aylıktı ve geldiğinden beri bu sıkıntı var. İllaki uyutulması mı gerekiyor? Başka bir çözüm yok mudur? Ve evimize geldiğinden beri de proplan kuru mama ile besleniyor. Kuru mamanın harici çok nadir yaş mama verdik

aycacetin2472

dolfacepersian...yakın dostumun kedisi sadece yaş mama ile besleniyordu ve dişlerinde tartar fazlasıyla oluşmuştu bunun için dişlerini temizletmeye gittinde wetin elinde kalmıştı dişler ve bu olay buna benzer olaylar çevremdeki insanların çokça basına geldi buraya gelip internetteki makaleleri yazıları okuyup benzr yazılar yazmayınız deneyminiz veya öreriniz varsa yazınız sadece bu soru için değil diğer sorulardanda bahsediyorum

kurban1525

Konudan sapmayalım arkadaşlar. Yalnız bu dediğim enfeksiyon 2 3 aydır rahat var umarım kronikleşmez bir ağız yarasi nasıl kronikleşiyor onuda anlamadım ama neyse... yarın gidiyoruz umarım bebeğimizin sorununu çözeriz daha çok küçük kim bilir ne acılar çekiyor da bize söyleyemiyor :(

kurban1525

Sn. Ursaminor, verdiğiniz bu bilgi için çok teşekkür ederim bundan sonra elma sirkesi damlatacağım kedimin suyuna. Ayrıca arkadaşlar, kimin haklı kimin haksız olduğu konusunda bir yorum yapmıyorum çünkü benim görüşüme göre bir sorunun altında yapılan tartışmada her zaman tartışma çıkaran da o tartışmaya katılan da yorum yapan da hatalıdır. Çünkü bir soru doğal olarak "ben bilmiyorum ve bilene soruyorum" anlamı taşır ve doğal olarak da bu soruya cevap veren arkadaşlar "bu sorunun cevabını ben biliyorum" anlamı ile cevap verirler. Bunda kötü bi taraf yoktur fakat iş tartışmaya dönerse tartışma her açıdan "sen bilmiyorsun ben biliyorum" demeye döner ve kimin bildiği doğru olursa olsun bu yarışa giren herkes bana göre haksızdır. Yorum yaptığınız için hepinize teşekkürler, eğer yöneticiler bu mesajı okuyorsa bu sorunum yoruma kapanmasını istiyorum.