Nd Dusuk Tahıl Morına Balıklı Mama Hakkında Nedusunuyorsunuz Bobrek Tası Yapıyor Denıldı Yardım

Semrakanar

Bobrek tasi yaptigi soyleniyor fikirlerinizi paylasin lutfen oglum cok seviyor sert biraZ ama beyenerek yiyor kokusuna dayanamiyor iran kedisi dusuk tahilli tercih ettim tahilsiz zarar veriyor dendigi icin hareketleri kisitli oldugundan dolayi lutfen fikirlerinizi paylasin

21 CEVAP

Semrakanar

Oglunuzun huyu nasil peki isirma egilimi falan varmi size bagliligi falan nasil benim oglumdan en cok istedigim sey benimle yatmasii :( malesef yatmiyor ama gidiyor baska yerlerde yatiyor arada ayak ucumda yatiyor gel dedigimde gelir pesimde gezer ama benimle geceleri falan yatmiyor suaralar disleri degistigi icin isirma egiliminde hayir dedigimde yaliyor ama korkuyorum alismasina ama tek istegim tek beklentim ondan benimle geceleri yatmasi benden ayrilmamasini istiyorum yengemin kedisi ondan baska yerde asla yatmiyor cok kiskandim ama bizimkiisi oyle degil uyanikken kucakta zor duruyor sevdirmiyor bizde uyurken seviyoruz uyutuyoruz kucagimizda

dollfacepersian

Sizinki red point dediğiniz gibi anladığım kadarıyla. Doll face yüz ve burun şeklini gösteriyor. Burnu kısa ve basık ama aşırı değil.
Huy olarak hiç tırmalamaz ama sevgi ve kendini koruma amaçlı ısırıyor. Tırmalama hiçbir zaman yok nedense. Bu yüzden haliyle ısırarak kendini koruyor. Normalde çok uysal çok Sevgi dolu bir kedi ama istenilmedigi birşey yapıldığında ısırıyor baya. Ben alıştım tabi ki hayır deyince anlıyor:)
Birlikte uyuma ve kucak konusunda 2*5 yıldır en fazla 3 defa birlikte uyumusuzdur o da ben ezmemek için duvara yapıştığımda o da benim yattigim yerde yatmak istiyorsa geliyor bazen. Onun dışında benimle uyumaz, kucağa da gelmez. Arada alınca azıcık durur sonra inmek ister. Ben bunun ırksal değil karakteri olduğunu düşünüyorum. Irklar genellikle net karakteri belirlemiyor. Hepsi aynı ırk olmasına rağmen karakterleri birbirinden çok farklı olabiliyor:)

yasement

Riske atmayin bence erkek kedide. Dusuk tahilli da tas yapabiliyor, benim kedimde ve burdaki birkac uyenin kedisinde tas olusumu yapmisti.

Semrakanar

Orijen ve acana en iyi olanlar ama icerigine baktiginda bobrekleri acisindan risk grubunun basinda aliyor iran cinsini protein olarak en yuksek orana sahip ND DUSUK TAHILLININ PROTEIN ORANI %36 ve hareketi kisitli olan cinslere tahil mutlaka gerekliymis bana veterinerim tahilli mamayi birakma sikinti yasarsin dedi ama tahilda zararli oldugunu biliyorum en dusuk oranini kulanmaktan baska cikis yolum kalmadi malesef

ilknrdaisy

Bende dişi kedi olsa neyse derdimde erkek kedide 2 kez şans verdik ikisinde de başladıktan sonra taş oluşumu yaptı :/ bu süreç çok yıpratıcı ama her kedi aynı değildir size bir rahatsızlık yaşatmaz umarım:(

Güzel bir mama kullaniyorsunuz böbrek taşı falan hikaye