Beş Aylık British Oğluma Bi Arkadaş Sahiplenicem

Marlo

Benim beş aylık erkek brtiishim var ona bi arkadaş sahiplenicem 7 aylık dişi kısır iki kedi bakımı nasıl oluyor anlaşabilir lermi??

18 CEVAP

Bana kalırsa en azından 4 gün onları ayrı odalarda tutun. Daha sonra eve yeni gelen kedinizi kaldığı odadan çıkarıp diğer kedinizi o odaya koyun ve iyice koklamasına izin verin. Aynı şekilde eve yeni gelen kediniz de diğer kedinizin kaldığı odayı detaylıca koklasın. Bu 4 gün boyunca bunu tekrarlayın. Sonra odaların kapısını açık bırakın ve onlar kendi istekleriyle çıkana kadar dokunmayın. Birbirlerine tıslama ve kabarma gibi hareketler yapmaya muhtemelen devam edeceklerdir fakat bu ortalama 2 saat içinde geçer diye düşünüyorum. Birbirilerini uzaktan uzağa izlemeye ve tetikte olmaya maksimum 2 hafta devam ederler sonra oyunlar oynamaya başlarlar. Ben kendi kedilerimle annemin kedisini bu yöntemle birbirlerine alıştırmıştım..

Bu arada umarım bir an önce birbirlerine alışırlar :)

kedilimadam

Kavga derken birbirlerine bağırıp hırlayarak mı yoksa boğuşur gibi mi yapıyorlar?Kediler birbirleriyle boğuşarak oynarlar.Koşturup birbirlerini yakalamaya ve diş geçirmeden ısırmaya çalışırlar.Ama eğer hırlayıp bağırarak yapıyorlarsa bunu sıkıntı olabilir.