150 Tl'ye Kısırlaştırma

Arkadaşlar 2 tane erkek kedim var. Şu an 8 aylıklar ve 1 ay sonra kısırlaştırmayı düşünüyorum. Aslında fikrim 1 yaşına gelmelerini beklemekti fakat idrarlarında çok yoğun bir koku oluşmaya başladı ve bu koku eve de sindi ne yaparsam yapıyım kurtulamıyorum. Üstelik asabi bir hale geldiler ve devamlı birbirleriyle atışıyorlar uyumadıkları zamanlarda. Veterine ikisini toplam 300 TL'ye kısırlaştırabileceğini söyledi. Bana bu rakam düşük geldi açıkçası çünkü baktığım alt sınır ücreti erkek kedilerde 250 TL. Bu durum da beni tedirgin etti. Piyasa fiyatından düşük olmasına çok şaşırdım. Üstelik daha yeni gitmeye başladığımız biri kendisi. Sizce güvenmeli miyim? Fikrinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

20 CEVAP

Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

nyancat

Ben belediyenin hayvan hastanesinde kısırlaştırdım erkek 150 dişi 166 tl idi yeni yılla biraz zam gelmiş olabilir ama bakım sürecinde sürekli veterinere gidip serum taktırmadık iğne olmadı ya da veterinerde kalmadı hekim uzun süreli antibiyotik yaptım 1 hafta sonra kontrole gelin demişti kedim 10 gün içinde de iyileşti tabi imkanım olsaydı bende bakım sürecinin en iyisi olanını seçerdim ama bunlar olmadan da iyileşebiliyorlar sadece bu süreçte kedinizin başından çok ayrılmayıp gözetmeniz gerekiyor

ilknrdaisy

Ben her şey dahil manisanın en iyi veteeinereine 200 tl ye kisirlastirdim. Burada fiyatlar öyle yaşadığınız mevkiyede bağlı fiyatlar :)

Dumanlili

Bu durumda veterinerle iyice konuşun bence. Ben de kedimi aynı fiyata kisirlastirdim antibiyotik tedavisi falan da içindeydi. Açıkçası veterinerimiz fiyatlarda kendisi insiyatif kullandı. Odanın belirlediği fiyatlar çok yüksek ve ticarete dönüşmüş durumda. Dediğim gibi veterinerle iyice konuşun güven veriyorsa yaptırın.

Teşekkür ederim cevabınız için :)