Hills Mama Çok Mu Kötü?

dumannn7

Kedime 9 aylık ve bu zamana kadar bebekliğinden beri Hills ton balıklı yavru kedi mamasıyla besledim. Ancak araştırınca kötü olduğunu öğrendim, %5 balık varmış sadece içinde. Kedime kötülük mü yaptım bu mamayla besleyerek? Bu kadar az balıksa varsa içinde piyasadaki en ucuz mamalarla arasında ne fark var da kilosu 100-150 TL?

26 CEVAP

Ozlemcakil

Ben beyaz tekir kizimi acana ve orjenle buyuttum duz duvara tirmanip gun icinde toplam 2 saat filan kosan bir kiz, digeri nisanlimin o da ayni buyudu , benimkinde haftada 1 yumurta ve ek tavuk haslama verdim taaki alerjiden kulaklarini yirtana kadar, kendi dusuncem bebeklik ve cocukluk donemlerinde yuksek protein evet fakat kimildamayan cins irk ve yetiskinlerde fazla protein bence yorucu ve ben 6 ay da 1mamada rotasyon un iyi olacagi kanaatindeyim, simdi nisanliminki 2 yasinda kisir bahcede arkadaslariyla oynayan gezen kedi proplan yetiskin somonlu yiyor dev gibi bir kiz(kisir mama vermiyoruz) benimki 13 aylik brit vet serisi hipoalerjenik yiyor , kisir mamalarin iceriginde de cok protein var bu da bana cok mantikli gelmiyor, onlar da biz gibi degil mi?
Kardesim kucukken cok salam sucuk et tarzi yerdi annem de seviyor diye dayardi eti ( bu dedigim 30 yil once bu arada)bobreginde taş oldu o zaman doktor protein fazlasi yakilmazsa bunu yapar demisti 8 yasindaydi daha o zamandan beri unutmam ve evet cok protein vok et balik cok iyi demek olmayabiliyor.

Dann

Haklısınız kusura bakmayın, tekrar gözden geçiriyorum iletiyi.

dumannn7

Güzel ve kibar bir dille cevap verenlere teşekkür ederim.
İnsanı soru sorduğuna, yardım istediğine pişman eden çok kişi var maalesef.

dumannn7

Başkalarının lafına bakmasam bile içinde %5 balık var yazısını görünce mamadan çok soğuyorum. Aşırı düşük değil mi bu %5'lik değer?

dumannn7

emel_danismanya Hills ton balıklı yavru kedi mamasında balık oranı %5 yazıyor içeriğinde

@gecefanzini 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

Lucky0

hills orta seviye ile üst segment arasında bir mama brit care nd sanabelle üst seviye mamalar bunları da verebilirsiniz

Dann

3 ay olmuş Mars grup champion pet foodu satın alalı, 100 yıldır Acana üretiyor Sanırsın okuyunca . Bu Acana orijen öyle iyi ve itibarlı markalar ki tuzlu fıstıkla yan yana yazsan adını onu bile kediler için iyi sanacak tipler var. Rc ve whiskas gibi mamaları insanların gözünde daha iyi göstermek için şimdide Mars grup üretiyor hepsini demek moda oldu. En çok satılan mama markaları olmasını İyi mama olma kriteri yapanlar mama tavsiyesi veriyor. İçerik etiketini okuyarak karar vermek ile bu çok satılıyor yeaaa diyerek mama almak arasında hangisinin daha akılcı olduğu tartışmaya bile kapalıdır. Mama seçerken elinizde ki en geçerli veri içerik etiketidir. Oradaki değerlerin de nasıl olması gerektiği hakkında onlarca yazı var. Kedilerin besin tolaransları insanlara rağmen hala çok yüksek olduğu için neredeyse her mama ile yaşamlarını sürdürebilirler. Kedinizin sevdiği hangisiyse ona göre seçiminizi yapın.

Palyaco

Hills proplan royal canin bunlar kotu değiller sadece glutenli mamalar kilo aldıran obez olumu yapar mamalarda mısır mısır gluteni bugday buğday gluteni olan mamalar obez ve kilo problemi yaparlandir