Hiç Yikanmamis Yetiskin Kedi Nasil Yikanirr?

pistan32

Sokaktan sahiplendigim cana yakın yetiskin bi kedim var sahiplenmeden once komurlukte yattigi icin tuyleri grimsi tırnaklarıda gayet uzun gunduzleri sokoğa ciktigi icin kesmek istemiyorum gectigimiz cumartesi parazit damlasida oldu yikamak icin uygun zamanin geldigini dusunuyorum ama gozumde baya buyuttum verecegi tepkiyi lütfen yardımcı olun

26 CEVAP

Elfffff

Ben kedi şampuanını önce bir leğende sulandırıyorum sonra kediyi tutup kafasını ıslatmadan vücudunu ıslatıyorum sonra sulandırdığım şampuanı vücuduna sürüyorum sonra da yavaş yavaş yıkıyorum kafasını yıkamıyorum su kaçmasın kulağına diye siliyorum kafasını

Tugbabilginer

Kuru şampuan kullanabilirsiniz

Tugbabilginer

Geçirir diye düşünüyorum yıkadıktan sonra havluyla kurularsanız hasta da olmaz bu havada direk suya girmesin bence kedicik zaten sudan korkuyorlar genelde

Ve zaten disari ciktigi icin yine dis parazit olacak evde bakma imkaniniz varsa evde bakmaniz daha iyi olur dogal urunler kullanabilirsiniz dis parazit icin.

pistan32

Diger kedilerle pek bi iletisimi yok bide suan kizginlik doneminde sanirim yikayinca iyce strese girermi

pistan32

Dis parazit damlasi deri altina kadar ulasmiyomu bilmedigim icin soruyorum

pistan32

Ailemde ayni seyi diyo hasta olur sakin yikama diye kararsizim ama sanirim yikamiycam suan kisirlastirnayi dusunmuyoruz

pistan32

Aslinda zaten temiz bi hayvan sadece grimsi komurluge girdinden dolayi (artik girmiyo) taramak kirli tuylerin azalmasina fayda edermi

pistan32

Her cevapta fikrim deyisiyo

pistan32

Her cevapta fikrim deyisiyo

pistan32

Komurun verdigi grimsiligi gecirirmi kuru sampuan