Kedim 24 Gündür Kızgınlıkta

Reyaura

24 gün oldu nezaman biticek bu :( erkek kedimle odalari ayiriyorum evde resmen kaos çıkıyor:/

25 CEVAP

Reyaura

Kizginlik belirtisi nerdeyse yok ama sevdigim zaman bacaklari kirip poposunu havaya kaldırıyor yanyana geldiklerinde oynuyolar uyuyolar falan ama bikere tam iş üzerinde yakaladim ayırdım ayri odalarda tutmuyorum eve gelince kisir kediyle bile ciflesiyodu bir ara napcagimi bende şaşırdım

zeynepgurgen

Evdeki kedi nüfusu artışı onda cennete düşmüş etkisi yarattı tabii :D Ama olumlu bakmak lazım en azından hamile olmadığını anladın

Reyaura

Hamile olsa bile 3 hafta kadar kızgınlık sürüyormuş:/

Reyaura

Sanki meme uclarinda cok hafif bi belirti oluşmaya başladı hafif açık pembe oluyor gibi bide daha bi dolu gibi eskiye göre ama çok az yani yeni yeni oluyor gibi yada bana oyle geldi

Reyaura

O kediden kediye değişiyor bide hamileligin ileri günlerinde etraftaki kedileri asabilesiyolar bide epeydir ayni evdeler birbirleriyle iyi anlaşıyorlar onunda etkisi olabilir. Veteriner hamile kalsa bile kizginligi 3 haftaya kadar sürer dedi bakalim bi kaç haftaya belli olucak

zeynepgurgen

Dişi hamileyse çiftleşmez. 20 günü geçti sanıyorum. Veteriner elle muayene, ultrason ya da röntgenle anlayabilir.

Reyaura

Hamile kaldiysa ve hala kizginligi devam ediyorsa ciflesiyor. 1 hafta 10 gün sonra muayeneye götüreceğim

Reyaura

Karnı şişmiş bir hamile kedi degil daha kizginligi bitmemiş bir kedi kediler 15 ile 30 gün arası ciflesebiliyolar bu kizginligin nekadar sürdüğüne bağlı hekime danistim tesekkurler

zeynepgurgen

Karnının şişip şişmemesi fark etmez ki. Neyse benden bu kadar. Rica ederim. :D

Reyaura

Off tamam :D Ben kızgınlığı sormuştum ayın 15inde cevabimi aldim vete gidip ilginiz için teşekkürler