Kısırlaştırmak İyi Bişeymi

Erica

Merhaba arkadaslar
Kedim 1 ay sonra tam 1 yaşına girecek. Malum ciftleşme istegi başladı. Ancak kafamı kurcalayan bi konu var. Kısırlaştırmak kedinin sağlığına doğasına psikolojisine çok aykırı bir durum olabilir mi. Koku bırakma işi dönemsel herzaman yapmıyor. Kedim için en iyi kararın ne olacağını bilemiyorum. Kısırlaştırma operasyonundan korkuyorum tedirginim. Gercekten saglıklı bir bilgiye ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler

21 CEVAP

Erica

Kısırlaştırınca hastalıkları artıyor vs vs öyle fazla şey duyuyorum ki kafam inanılmaz karıştı

Kedicicansu

Kısırlaştırmak çok kötü bişey.hem Allahın verdiği canı ondan almış oluyorsunuz hemde ona çok kötü bir iskencede gibi ve kendini kirli hissettiriyorsunuz... düşünsenize siz bir hamilesiniz ve ona muhtaç olduğunuz biri sizş hastaneye götürüp sizi bayıltıyor ve size büyük bir operasyon uygulayıp çocuklarınızı elinizden alıyor uyandığınızda o yavrular artık ömür boyu gelmeyecek nasıl hissedersiniz?peki o nasıl hisseder biliyomusunuz?doğursun istemiyodanız sahiplendirirsiniz.dediklerimi bi düşünün bence.benim fikrim bu

Reyaura

Ablam kedileri kısırlaştırdı birtanesi aşırı kilo aldi mama vermeyince evi yıkıyor döküyor birinde böbrek yetmezligi çıktı birinde hormonlari degistigi için besin alerjisi çıktı sanırım yada öyle birşey sadece biri saglikli ilerde birşey çıkmazsa her kedide ayni etkiyi göstermiyor malesef kısırlaştırma bende çok arada kaldim diger turlu de kist oluyor dişi kedide diyolar ciflesmediginde :/

Friolero

Ben o dönemi rahatlatacak bir şey bulamadım açıkçası. 2 güne yakın uyumadığımı hatırlarım.

Yavruları da olursa bakamazdım + sahiplediremezdim sonuçta british değil benim kedim :d:D

Kısırlaştırdım kafam raad, tavsiye ederim :)

Erica

Kızışma dönemini rahat atlatabilmesi için neler yapılabilir arkadaşlar? Evin kokması veya bağırması dışında bi sorun yoksa elbet kısırlaştırmayı düşünmem. Kedim erkek. Çiftleştirme şansım da yok. Kısırlaştırmaya çok sıcak bakıyordum yakın zamana kadar. Şuan da kafam hala çok karışık. Gönül ister ki bahceli evde cimlerde koştursun doğasına uygun bi hayat yaşasın.malesef apartman hayatı. Kedim erkek bu arada

Friolero

Enteresan hajsjs