Kedim Yaş Mama Yemiyor Ne Yapmalıyım?

DEMET92

MERHABALAR;
PAMUĞUM HEP KURU MAMA YİYOR. 5 AYLIK DAHA . EN KALİTELİ MAMALARI KULLLANIYORUM AMA
YAŞ MAMA YEMİYOR. ZORLA ELİMLE YEDİRİYORUM. ANLAMADIM NEDENİNİ?
(PROPLAN KIYILMIŞ GOURMET KULLANIYORUM VE HER ÇEŞİDİNİ DENEDİM. )

19 CEVAP

kedi2015

Üzerinden uzun zaman geçmiş ama ben yinede yazayım aynı sorunu yaşayan varsa yardımcı olabilir. Benim kedim de aynı hiçbir yaş mamayı yemiyordu. Veterinerimize de söyledik yemiyorsa vermeyin dedi.Fakat gönlüm el vermedi her gün aynı şeyi yiyor hayvancağız bazen farklı şeyler de yemeli bence. Kendimizin ton balığı sevdiğini fark edince ton balıklı mama aldım yedi. N&D Ocean serisini yiyor iştahla. Kedisi yaş mama yemeyen birinin daha bu mamayı yediğini görmüştüm denemekte fayda var.

Emirckr

Benim yavruya seçici derken sizinki daha da seçiciymiş anlaşılan..
Bizimki de mama seçiyor ancak şu ana kadar N&D Kitten Tavuklu Narlıya ve Schesir Kitten Tavuklu Aloe Veralı’ya hayır diyemedi çok severek yiyor😅
Fakat dün son konserveyi verdim bugün için elimde Nutri Feline vardı onu deniyorum ama asla yemiyor,koklayıp bırakıyor.
Zaten çok iştahlı bir kedi de değil.
Eğer yemezse veterinerden gidip Schesir alacağım artık
Sipariş verdim ama gelmesi Salı gününü bulur
Birde bizimki aksine zorda kalmadığı çok acıkmadığı sürece kuru mama da yemiyor..🤷🏻‍♂️

Zezemm

Yemediği daha iyi . Benimki de kuru mama dışında hiçbir şey yemez . Neler denedim, ciğer tavuk balık kuzu eti ama yok koklayıp gidiyor. Doktor çok şanslısınız ideali bu zaten dedi 🤗 üzülmeyin yani . Hem extra masraf şu devirde .

Boncuk6707

Benim kızda yemiyor yas mama genelde dişlerde bole herhalde erkek smokin var ne buldu sömürüyor sanırım dişiler kilo almaktan korkuyor😀😀😀