Kızgınlık Geçmeden Kısırlaştırma

Sutunannesi

Arkadaşlar süt çok çok ağır bir kızgınlık geçiriyor. Gerçekten öncekiler gibi değil yürüyemiyor bile poposu yerde şekilde emekleyerek dolaşıyor. 2 gecedir 0 uyku ve komşular duvarlara vurmaya başladı. Her şeyden öte onu o halde görmek bizim canımızı çok yakıyor. Ben dayanırım ama süt dayanamıyor gibi daha çok. Gerçekten halini görseniz sakinleştiremigoruz dikkatini dağıtamıyoruz. Bugün veterinerle iletişime geçtim ve hormon hapı iğnesi vs hiçbirini yapmadıklarını ve uzak durulması gerektiğini, kist oluşumuna davetiye çıkardığını söyledi. Eğer dayanabiliyorsak bitmesini bekleyip öyle kısırlaştırmaya getirmemizi ama eğer ki durum dayanamayacak gibiyse ki İnan’ın şu an öyle kararımızı verip yarın sabahtan getirmemiz gerektiğini söyledi (akşamdan mama su kesmek şartıyla) beynim allak bullak. İnternetten okudum çoğu veteriner kızgınlıktayken yapmadıklarını bazıları ise yaptıklarını söylüyor. Yaptıran bir kişinin de bir forumda sorularını okudum gayet sağlıklı bir ameliyat geçirdiğini anlatmış. Bu şekilde nasıl olacak bilmiyorum 2 gündür 1 saniye susmadı uyumadığı zamanlar hariç. Arkadaşlar sizce veterinerime güvenip ki kendisi şöyle derdi tercihen sabredip bitmesini bekleyip ondan sonra kısırlaştırılabilir ama dayanılamayacak düzeyde ise yine aynı işlemlerle aynı operasyonla hiçbir fark olmadan kısırlaştırılabileceğibi söyledi. Ailem hayvana eziyet çektiriyorsun günah kısırlaştır diyorlar onun eziyet çektiğini biliyorum ama kızgınken kısırlaştırmak ne kadar doğru ne kadar yanlış işte onu bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım nolur ama nolur bana acil bilgi verin yol gösterin. Ona göre hareket edeceğim mamasını alacağım ya da bu şekilde devam edeceğiz. Ama ben tek başıma sağlıklı karar veremeyecek durumdayım şu an.

22 CEVAP

Sutunannesi

Beklemek istiyorum sabretmek istiyorum onu bu durumda kısırlaştırmak istemiyorum ama başka bir alternatif yol bulmak zorundayım. Papatya yağı demişti bir arkadaşımız ama başka bir arkadaşımız da kendi kedisini sadece 10 dk sakin tuttuğunu yazmış.vedavetin bir takviyesi içinde soru sormuştum kullanan var mı etki ettiyse ona göre alacağım diye etki süresinin çok uzun gerçekleştiğini ve yeterli verim alamadığını söylemiş bir arkadaşta. Öğrenciyim ve işe yaramayacak bir yöntem içinde kısırlaştırılma parasından Almak istemiyorum.ilaç kullanan arkadaşım vardı faydalı sonuç aldı ama onu da veterinerim istemiyor. Çıkmaz sokakta gibi hissediyorum kendimi

gunosari

Rica ederim iyi haberlerini bekliyoruz inşallah.

bsecnl

bence konu başlığı kedimi uyutmaya karar verdim diye değiştirin kızgınlık geçmeden kısırlaştırmak nasıl bi cesarettir

Sutunannesi

Süt Mayıs doğumlu yani aslında artık 10 aylık sanırım bir sıkıntısı olmayacak. Bugün dışarı çıktığımda o ürünü satan bir veterinere gidip konuşacağım. Eğer ki alırsam ve kullanmaya başlarsam burdan bildireceğim yine sizlere. Prenses yine uyuyor annem daha iyi gördüğünü söyledi bakalım gün geçtikçe daha da iyi olur inşallah

dollfacepersian

Anladım. Umarım alırsanız fayda eder Süt hanıma. Daha iyi olmasına çok sevindim:)

dollfacepersian

Çok kısa ama çok ağır geçirmesi ilginç gerçekten. Geçmesine çok sevindim ama:)
Ameliyat öncesi kapsamlı kan testi yaptırın lütfen,bu özellikle Süt gibi hassas kediler için çok önemli bence. Umarım sorunsuz bir ameliyat ve iyileşme süreci geçirirsiniz:)

Sutunannesi

Kısırlaştırma öncesi veterinerimden ne gibi şeyler beklemeliyim yani neler yapılmalı öncesinde vs diye bir başlık açacağım arkadaşlar. Randevu almak için gittiğimde de tüm taleplerimi belirtip net bir fiyat alacağım.