Bu Sefer Kuduz Aşısını Ben Olcam Sanirim

Dun agzi yara olan bir kedi var bahcede onu tutmaya calisirken en sonunda yakaladim tabi kedi tasima kabiyla hayatta yakalayamam bende kus kafesinin altini cikarttim tuttum kediyi sonra hani su sarı eldivenler olur ya onlar vardı elimde kediyi kutuya sokiyim derken bu beni ısırdi dün birşey yoktu ama bugün biraz sis ve hafif ağrı var çok değil eğer bu durumu yasadiysaniz lütfen bana da akıl verin hastaneye gitmeyi dusunuyorum

21 CEVAP

EdaTugce

Aşı durumu bilinmeyen tüm kedi-köpek yaralanmalarında kuduz ve tetanoz aşısı başlanır. İhmal etmeden hastaneye gidin eğer kediyi takip edebiliyosanız ve 10gün içinde kediye bişey olmazsa kuduz aşısının son dozlarının yapılmasına gerek kalmaz

Evet takip edebiliyorum bahcede duruyo

EdaTugce

Hastaneye hemen gitme şansınız yoksa sabunlu su ve batikonla yara temizliğini mutlaka yapın, doktora görünmeyi de ihmal etmeyin. Geçmiş olsun şimdiden

goknur

2 gun once ben bir olay yasadim. Sabah kendi mahallemizdeki bir sarman yavru ana yola cikmis ve agacta kalmis altindada 4 5 kopek dusmesini bekliyordu. Arkadasimda vardi yanimda ben kediyi agactan kurtardim arkadasima verdim hemen bunu kacir kopekler tanidik ben oyalarim onlari dedim. Bizim safcanada almis kediyi goz hizasina seviyor alttan kopek bir zipladi hayvanin kuyruguna oda can havliyle arkadasimin burnunu isirdi. O cigligi kopartinca ben aldim elime o hisimla benim elimi baya bir yirtti kedi. Ilk gun bisey yoktu elimde sadece bir cizikti ama gecesi iltihap toplamisti ve cok aciyordu sabah hemen acile gittim tetenoz asisi yapildi. Kuduz yapilicakti ama doktor bulunamadi cikmisti sonra da gerek gormediklerini soylediler. Ama hala cekiyorum yara cok derin oldu. Hemen mudahale ettirin kendinize. Cok gecmis olsun.

guineapigela

öncelikle geçmiş olsun aynı durum bendede yasandı biz doktora gittik ve doktor issirik veya tırmalama ile sokak hayvanlarından bir hastalık geçmesinin nadir olduğunu söylemisti tabi kuduz değilse demisti diye hatırladım suan ama ancak dağ gibi biryerde oyle bir kediden ısırık alırsanız ciddi bir haztalığa yakalanma riskiniz var demisti ama bence bir sorun olmaz ama siz ne olur olmaz hemen doktora gitmeniz lazım ne olacağı belli olmaz hastalık açısından :)

Ya beyine ne kadar yakın olursa o kadar erken gitmek laziimmis yarın bi gideyim