Mama Seçimi

tuandil

Kedim iki aylık. N&D kitten mama kullanıyoruz. İlk kedim olduğu için petshopun önerisiyle aldım. Ancak kokusu baya ağır ve evdekileri rahatsız ediyor. İnternetten biraz araştırdım Proplan ve Royal Caninin mamaları için iyi dendiğini gördüm. Arkadaşım da Advance önerdi. Değiştirmek istiyorum ama sevmeyip yemez diye de korkuyorum çünkü N&D’yi yiyor şuan. Sizin öneriniz nedir? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler :)

26 CEVAP

onurtemiz

İnanın bana balıklı mama çok ağır kokuyor. ND yapay olmadığı için kokusu biraz ağır öyle düşünün. Royal Canin Türkçesi ile İngilizce açıklaması tam olarak birbirini tutmuyor. İngilizce açıklamasını okursanız o parayı ND'ye kesin oalrak verirsiniz. Bence katlanılabilir. Mama kabının yerini değiştirin

onurtemiz

Bu arada cam konusunda dikkat edin. Sineklik muhakkak takın acil. Üstten açın diğer camları

Derdedermanim

Ailenizin ortak kullanım alanına koymayın mama kabınızı odanıza koyun.Temizlik takıntılı insanlar uzun süre hayvan besliyemez .Tüyü problem olmuyacakmı aileniz için,kumu kokmuyormu aileniz şikayetçi değilmi hepsi aynı konu içinde ,temizlik hususunda aşırı hassasiyet sahibi olan insanlar kedi besleyemez.Ay mama koktu, ay kumunu dökmüş ,ay üstün başın kıl,ay cart ay curt ,ğüneş niye durmadan miyavlıyor,ay oraya çıkmasın buraya tırmanmasın kanepeyi tırmalamasın oldu bibloya bu.Üstünüze alınmanız gereken kadarını alınırsanız kişisel algılamazasınız.Ben şuna kızıyorum seviyorsanız katlanırsınız kedinizede onun için ailenizede varsın söylensinler bitmicek şikayetleri çünkü aldıysanız bunları hesaplamışsınızdır zaten.

Derdedermanim

evet doğru haklısınız Kedilimadam.İyiki bizim gibi insanlarda var ;böylece sizin gibilerin kıymeti biliniyor))
Bu dünya onlarsız çekilmez!

septikbaykus

pro choice fiyat kalite markasıdır. bonachibo yerli üretim ve çok kullanılan orta sınır bir markadır.

He birde golosi var tam bir fiyat kalite markasıdır oda

grghhhggy7

whiskas

Derdedermanim

Bravo >! temizlik takıntılı insanlar kedi besliyemez dedim siz öylesiniz demedim aksine siz ailem kokudan şikayet ediyor dediniz.Ayrıca bana burda fikir beyan etme hakkı verildi ise siz bunu elimden alamazsınız.Şahsi algıladığınız yerlerin bir kısmında tuhaf bir şekilde alınmışsınız>! e peki neden alınıyorsunuz? Had ve sınır belirlemeye kalkmak ile siz bir makam gibi tavır alıyorsunuz?
Temizlik takıntısı(opsesif kompulsif bozukluk olarak geçer)Titiz olmak ile takıntılı olmak farklı şeyler..Kedinin mamasının kokması bu konu için soru soran sizsiniz ben değil.İnsanların gözü benim bir sözümle korkuyorsa...siz telafi edin efendim insanlığı kurtarın bu durumdan.Seven sevdiğine katlanır her mama kokar kokmayanı yok zaten!

Derdedermanim

Ağır kokmasımı sağlıklı olmasımı önemli kriter olarak?
Neden bu kokuya katlanamıyorsunuz madem siz kedinizi çok seviyorsunuz, hatta dediğinize göre ailenizde şikayetci değil zaten; sizin odanızdaymış niye şikayet etsinler.Laf ola beri gele... Önce söyleyip sonra vazgeçmişsiniz demekki etkili olmuş cevaplar size bukadar yeterli gelmiş anlaşılan.

Derdedermanim

Mama kokusundan şikayet eden kedi ile alakalı şikayet edicek çok fazla şey bulur.Fedakar olamayan hayvan besliyemez.Bunu bilmek için makam sahibi olmaya gerek yok ayrıca bu fikri beyan etmek için izninizede ihtiyacım yok.

Derdedermanim

Kaçınılmaz bie gerçektir bunu bilmeyen öğrensin gözü korksun sizin deyiminizle
1.Kedi kumu iki gün temizlenmez ise kokar.
2.Kedi maması kokar.
3.Kediler tırmanır hatta yüksek yerlerde olmayı severler.
4.Kediler tüy döker yavruluk dönemi biterbitmez.
5.Kediler ergenliğe girince yüksek desibelde miyavlar.
6.Kediler oyun oynarken ve kızdıklarında tırmalarlar efendim.
7.Kediler pencereden balkondan düşüp ölebilir o sebeple metal sineklik taktırmalısınız pencereye.
8.Kedileri sevenin gözü bunların hiçbirini görmez!

busraornek

proplan markalı mama yavru kediler için vet tarafından önerilen bir mama diye biliyorum eğer değişecekseniz proplanı bir araştırın derim