Tuy Koparma

Roza23

Kedim uzun tüylü bi can ve son zamanlarda özellikle patisindeki tüyleri ısırarak kopardığını gözlemledim. Baya patisinin altında tüy kalmamış. Sizce neden oluyo bu dürüm?

24 CEVAP

Roza23

Önerileriniz icin tesekkur ederim ama kedim bana karşı çok agresif. Küçüklüğünden beri boyle. Asla kendini bana elletmez bana mırlamaz. Anneme karşı tam tersi tam sevgi poturcugu ama benimle oynaması bile ısırıp yırtmaya dayalı. O uyurken yanina gidersem uyuyo bilmediği icin ama uyanıksa aninda kaciyo benden. Cok nadir gelip ayaklarima sürünür. Bi de tüylerini kapatmasına sebep olmak tam oldu yani

Annenizle güven kurmuş ama sizinle güven kuramamış sanırım. Kediler evde 1 kişiyi seçermiş sanırım sizin kediniz de annenizi seçmiş.

cat20

benimde kızım yapıyordu aynı şeyi ama kısa bir sürede geçti

Roza23

Teşekkürler cevaplarınız icin. Pati altındaki tüyleri de traslamak gerekiyomus. Onu da yapip daha cok ilgilenmeye calisacagim

Roza23

Kumları olmasa da koparıyor dikkat ettim. Açıkçası bende trikotillomani var yani ben de saçlarımı koparıyorum ve surekli beni izliyo büyülenmiş gibi o zamanlarda. Acaba görüp yapmis olabilir mi yoksa dediginiz gibi bi ırk ve uyum sorunu mu?

Roza23

Yani öyle olsa sadece patisinden koparmazdı bence de. Sanirim rahatsiz olduğu icin o bölgedeki tüylerini kopariyor

Roza23

Anladim. En iyisi hekime gitmek sanirim. Bugun iki tırnak düşürmüş bi de cunku

Roza23

Cok tesekkur ederim. Bu hafta götüreceğim boyle bi durum varsa ne yapabilirim öğreneceğim hemen

ozmet

kaşınıyor özel tahtalar var