Şikayet Edildim :)

Friolero

Merhabalar, bizim sitede 3124 daire var. Kaç tanesi bilmiyorum ama bir çok site sakini beni şikayet etmiş yönetime bahçede sokak köpeklerini beslediğim içün.

Geçen bir mail geldi yönetimden. Sokaktaki köpekleri toplatamıyoruz çünkü belediye geri bırakıyor. Lütfen kapınızın önünde köpekleri besleyip, alıştırmayın diye. Bana yönelik biliyorum. Zaten kaç kere linç yedim site sakinlerinden sayamıyorum. Sitedekiler cahil cahil konuşuyorlar "bu kadar meraklıysan al evinde besle hepsini, çocuklarımızı dışarı bırakamıyoruz senin gibiler yüzünden, gece uyuyamıyoruz gürültüden" falan diyorlar. Aslında köpekler saldırgan bile değiller. Geceleri kendi aralarında havlıyorlar sadece o kadar. Ama herkes ağzında bir efsane var geziyor "bu köpekler bi çocuğa saldırdı, bu köpekler bi kadına saldırdı, bu köpekler şuna saldırdı" vs

Birkaç gündür hayvanlara yemek vermiyorum dikkatleri dağıtmak için. Sadece görünmeyen bi yere su bırakıyorum. Çünkü toplatılmalarını istemiyorum. En azından burda iyi kötü yemek buluyolar, benim bahçeme girip uyuyolar gece. Ama canımı çok sıkıyor bu durum.

Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Görüşlerinizi bekliyorum.

23 CEVAP

Friolero

Hepinize teşekkür ederim değerli görüşleriniz için.

Elif hanım, teşekkür ederim içimi rahatlattınız. Yazınızı kaydettim :)

Elifmuzeyyen

Rica ederim siz vazgecmeyin beslemeye devam edin yeter :')

gulsaha

Aslında söylenecek şey çok var da yapabilecek pek bir şey yok bende site içinde degil dışında besliyorum sizin gibi mağdurum.. insanlar nasil bu hale geldi diye mi uzuleyim yoksa yalniz olmadığıma mi seviniyim sasirdim. Ama ben gözümü kararttım yarin bir anne kedi ve 4 yavruyu alacağım sitede kapalı bir yere yavrular minicik..Büyük savas çıkacak yani ama göze alıyorum :) Aslinda sokak hayvanlarını bahçede beslemek yasak değilmis yasa da hakkımız varmış engel olanı mahkemeye bile verebiliyormusuz. Ama burası Türkiye..

Tikih

Kaç köpek var acaba ? Gerçekten çok üzüldüm.

Friolero

Bizim site çok etaptan oluşuyor. Ve her etapta en az 6 köpek var. Her köpeğin kendi bölgesi var. Kışım ben balkona battaniye seriyordum bizim etaptaki köpekler gelip onun üstüne uyuyordu :(

Sizde ankarada oturuyorsunuz özelden size fotoğraf atayım.

Friolero

Ya benim dedikodum da sitenin whatsapp gruplarında dönüyor. Gerçekten ilginç.

Gerçekten yapabileceğim bir şey yok. Ben bu hayvanların zarar verdiklerini görsem zaten alıştırmam buraya. Tamamen tahammülsüzlük.

AyseBerraAydin

Vay be :)

Friolero

Hayır ilginç olan, sitede 10 evden 7sinde köpek var :d herkes köpek besliyor. Geçen biri dedi "biz ev hayvanlarına değil sokak hayvanlarına karşıyız" gerçekten benim bu kafadaki insanların düşüncelerini değiştirmem imkansız. Çok bilmişler ya.