Yavru Kedi Buldum

aysegunerr

Bir kaç gündür mahalledeki çocukların elinde yavru kedi görüyordum, alma fırsatım olmamıştı. Sabah apartmanın kapısında gördüm hemen eve aldım. Hemen doyurdum, su verdim. Her yerini papatya çayıyla temizledim. Yaralarına kantaron yağı sürdüm. Dış parazit spreyi sıktım. Bir kaç hafta sonra veterinere götürcem.

Tahminimce 2 , 3 aylık erkek. Pek emin olamadım. Sizce kaç aylık, cinsiyeti nedir?

Hep bakmayı düşünüyorum fakat evde kısır olmayan dişi kedim var. Bu yavrucak erkekse kaç aylık olunca kısırlastirabilirim?

Ve tek başına tuvaletini yapabilir mi, masaj yapmam mi gerekiyor? 2 saattir evde halen tuvaletini yapmadı.

22 CEVAP

aysegunerr

Istanbul a göre baya uygunmuş da istanbulda değilim ve çok uzak. Öğrenciyim biraz zorlaniyorum. Okuduğum şehirde de 250 ye yapıyorlar fakat ben kapsamlı kan testi vs yaptırmadan kısırlaştırmayi düşünmüyorum. Bu yüzden fiyat artiyor. Önce erkeği kısırlaştırmak daha mantıklı geliyor. Belki duruma göre kararım değişir. Tekrar teşekkürler:)

aysegunerr

Bir de kedinin karnı şiş gibi duruyor. Kuma çıkıp bekliyor uyuya kalıp düşüyor :D Acaba kabız mı? Nasıl anlarım.

Elifmuzeyyen

Tuvaletini yapmaya calisiyor ama yapamiyor gibi mi peki eger zorlaniyorsa bir cay kasigi zeytinyagi icirirseniz iyi olur daha kolay tuvalete çıkacaktır bir de yas mama verebilirsiniz tuvaletini daha kolay yapar

aysegunerr

Tuvaletini yapmadı henüz kumu kaziyor oturup bekliyor uyuya kalıyor. Apartmandakiler direk market sütü vermiş bundan da olabilir sanırım.
Diğer kedilerim hiç kabız vs olmadı eminde olamıyorum. Yinede biraz kabak haslayip versem zararı olmaz herhalde. Maalesef bir hafta sonra götürebilirim veterinere.

Elifmuzeyyen

Market sutu kabiz degil ishal yapardi su ile de acmadilarsa. Kabak hakkinda fikir sahibi degilim ama lifli seyler belki bağırsakları calistirabilir. Bu konuyla alakali bir soru sorup ona gore hareket edebilirsiniz daha iyi olacagini dusunuyorumm oturup yapamiyorsa kabiz bence de zeytinyagi icirrbilirsiniz

Elifmuzeyyen

O zaman bu yavru kabiz olabilir kabiz oldugunu dusunuyorsaniz zeytinyagi icirin bir cay kasigi ya da poposuna surun nazikce pamukla veterinerimiz demisti bir yavru vardi da

Elifmuzeyyen

Yani tuvaletini yapamiyorsa tabi eger yapabiliyor ama henuz yapmadıysa gerek yok tabi de eger kuma oturup zorlaniyorsa ama tuvaletini yapmiyorsa o zaman zeytinyagi faydali olur minige