Acill!!!

Anonymus813797

Kedimiz sokakta yaşıyor. Daha önceki sahibi mahhalleden öğrendiğimiz kadarıyla sokağa atmış. 2 aydır bahçemizde kalıyor. Ancak bu gün farkettim gözün altındaki fazladan göz kapağı kesinlikle tamamen kapanmıyor. Belki bilerek yapıyordur diye düşündüm ama neden böyle birşey yapsın? İnternetten baktım kimi iltihap demiş kimi soğuktandır. Aslında havanın soğumasıyla da ilişkilendirdim çünkü bugün cancağzım nasıl üşüdüyse yatağının içinde yattı. Soğuğa alışkın değil çünkü bir ev kedisiydi. Lütfen bilen biri varsa acil yazsın. Bademime birşey olsun istemiyorum. Bu arada yanlış anlamayın ilk fotoğrafta bademi boğmuyorum oyun oynuyordu da elimle şımardı biraz zor fotoğraf çektim:)

21 CEVAP

Anonymus813797

Malesef eve alamıyorum. Yarın bir krem varmış almaya çalışacağım eğer bulabilirsem. Bademi asla bırakamam o benim zor zamanımda yanımda oldu. Onu bırakamam. Evimin yakınında veteriner kliniği malesef yok. Ama kedilerle ilgili çok iyi bilgisi olan birilerini tanıyorum. O da veterinermiş. İlgilenebileceğini söyledi. Görmesinde bir sorun yok hatta herşey normal sadece gözü bu halde...

Anonymus813797

İShal değil. Hiçbir sorunu da yok üşüyor diye düşünüyorum. Bugün binaya almaya çalışacağım iyice ısımsın bakalım yavrum. Kimbilir nesi var. Dediğim gibi fırsat bulursam veterinere vötürmeye çalışacağım.

ToprakSirin

Bizim yeni doğan kedide de aynı sorun vardı ya veterinere götürücektim yada evde bi çözüm bulucaktım youtube'den kedilerin iltihaplı gözüne pamuk ve ılık çay ile bastırmadan silin bunu hergün sürekli yapmanız gerekicek ama

ToprakSirin

Youtube'den bir hayvan sever bunları uygularken anlatıyordu bi deneyin isterseniz kapalı göz açılıyor bizim yavrunun açıldı

Elifmuzeyyen

Kizginlik zamani olabilir :( sokaktaki kediler icin bu zaman cok tehlikeli. Surekli isaret birakmak icin bir yerlere gidiyorlar o sekilde iki kedimi kaybettim. Normalde yanimdan ayrılmayan hayvanlar yanima yaklasmiyordu bile kaciyorlardi. Geceleri araba carpmasindan korktugumuz icin odaya aliyorduk ama yemek yemek icin bile gelmiyordu ki alip odaya koyalim. Tek bir seye odakli oluyorlar o dönem. Canlarini bile dusunmuyorlar

Anonymus813797

Evet kesinlikle kızgınlık föneminde sokakta yaşayan yaklaşık iki aylık bir kediye saldırıyor. O yavru bununla oynarken o ise çiftleşmeye çalışıyor. Aşırı saçma hareketler yapıyor. Evden kaçmaya başladı. Ama araba çarpacağını veya aç kalacağını sanmıyorum o kadar da azgin değil ama kollarımı ıssırmaya başladı. Eve geldiğinde yemeğini ilk yavruya yediriyor. Sonra kalırsa kendi yiyor.